Prečo si kúpiť chladničku so systémom NoFrost Plus? - Gorenje

Prečo si kúpiť chladničku so systémom NoFrost Plus?

Chladničky se systémom NoFrost Plus spríjemnia váš život. Vďaka spolupráci systému s technológiami IonAir, MultiFlow a AdaptTech tieto chladničky dokážu:

  • regulovať spotrebu energie;
  • vytvárať v chladničke zdravšie prostredie;
  • predlžovať trvanlivosť potravín a lepšie uchovávať ich farbu, sviežosť i chuť.
  • Pri kombinovaných chladničiek navyše odstraňuje nutnosť odmrazovat - systém ventiluje v mrazničke len chladný vzduch, ktorý má nulovú vlhkosť, a tak z neho nevzniká žiadny ľad.

Ako fungujú tieto technológie?

Technológia IonAir vytvára v chladničkách prírodné prostredie, ktoré je zdravšie pre skladovanie potravín. Neustále do priestoru vysiela záporne nabité ióny, ktoré prirodzene čistia vzduch, ničí baktérie, odstraňujú zápach a udržujú optimálnu úroveň vlhkosti.

MultiFlow je ventilačný systém, ktorý sa skladá zo 14 otvorov, ktorými v chladničke a v mrazničke prúdi chladný vzduch. Vďaka tomu sa udržuje v celom spotrebiči stála nemenná teplota i vlhkosť a ionizovaný vzduch je rovnomerne rozprestretý po celom vnútornom priestore.

Tento ventilačný systém je riadený systémom AdaptTech, ktorý prispôsobuje prevádzku chladničky zvyklostiam ľudí, ktorí ju používajú. Systém zaznamenáva po určitú dobu vašu aktivitu spojenú s používaním chladničky a v dobe častého otvárania prispôsobí jej prevádzku tak, aby nedošlo k teplotnému výkyvu. Práve zmeny teplôt sú totiž náročné ako z hľadiska spotreby energie, tak z hľadiska teplotného šoku, ktorý môže spôsobiť predčasné kazenie potravín.


Ako sa tento systém líši od bežných chladničiek?

V starších chladničkách sa používa tzv. Statické chladenie. Ide o bežný chladiaci systém, ktorý väčšinou máva dva okruhy, ktorými prúdi plyn. Za pomoci tohto plynu sa ochladzuje priestor v spotrebiči. Takto však môže dochádzať k nerovnomerné distribúcii chladu v spotrebiči a chladnička pomaly reaguje na zmeny teploty pri otváraní chladničky. Zároveň vlhký vzduch môže v chladničke i mrazničke spôsobiť tvorbu ľadu, na čo nadväzuje nutnosť odmrazovanie. V prípade, že je námraza vyššia než niekoľko milimetrov a nedôjde k odmrazenie, začne sa zhoršovať aj energetická náročnosť spotrebiča a stúpať náklady na jeho prevádzku. Ako výhoda statického mrazenia sa vždy uvádza, že potraviny nie sú vysušené prúdením ventilovaného vzduchu.

Systém NoFrost Plus u kombinovaných chladničiek nielen, že zamedzuje vzniku ľadu v spotrebiči, ale tiež vyriešil problém s vysýchaním potravín v chladničke. Spotrebičom je distribuovaný iba zdravý ionizovaný vzduch, ktorý má ideálnu vlhkosť.


Ďalších 6 užitočných vlastností našich chladničiek

  • Crisp Zone = miesto pre vašu zeleninu a ovocie

Ide o špeciálnu zásuvku, ktorá slúži na ukladanie ovocia a zeleniny. Práve tieto potraviny sú na skladovanie v správnej vlhkosti najnáročnejší. V tejto zásuvke si tak môžete nezávislo na priestoru chladničky nastavovať vlhkosť. Vďaka tomu bude vaša zelenina čerstvá, svieža a plná vitamínov.

  • Zero Zone = miesto pre ryby a mäso

Táto zásuvka je ideálna pre skladovanie mäsa a rýb, teplota sa v nej udržiava okolo 0 °C. Vďaka tomu zostanú až trikrát dlhšie čerstvé.

  • Fresh Zone = teplota 3 °C

Táto zásuvka udržiava potraviny dlhšie čerstvé, a to vďaka teplote 3 °C. Pri tejto teplote sa lepšie uchováva sviežosť, vôňa a farba čerstvých potravín.

  • XXL zásuvka = miesto pre väčšie potraviny

Stáva sa vám, že potraviny musíte v chladničke zložito skladať alebo sa vám do vymedzeného priestoru vôbec nevojdú? Tento problém rieši XXL zásuvka, ktorá je ideálna pre rozmerné potraviny a fľaše.

  • Pull Out police = praktická manipulácia s policami

Vďaka tomuto výsuvnému systému môžete ľahko manipulovať s policami vo svojej chladničke a kedykoľvek ich vytiahnuť. Jednoducho sa dostanete k potravinám, ktoré na polici máte uskladnené, a police sa vám budú tiež ľahšie umývať.

  • Xtreme Freeze = rýchlejší a zdravšie zmrazenie

Táto funkcia urýchľuje proces zmrazenie potravín vo vašej mrazničke. Do zapnutí tejto funkcie sa vďaka teplote -30 °C aktivuje proces rýchleho a intenzívneho zmrazenia, ktorý zachová nutričné ​​hodnoty potravín.


>> Premýšľate nad kúpou spotrebičov? Pozrite sa na ponuku našich chladničiek.