Ako vybrať parný hrniec - Gorenje

Ako vybrať parný hrniec

Uvažujete nad zaobstaraním parného hrnca, ale nemôžete sa rozhodnú, aký typ vybrať? Nič nie je tak zložité, ako sa vám na prvý pohľad môže zdať. Pozrite sa spolu s nami na niekoľko dôležitých faktorov, podľa ktorých sa pri výbere môžete riadiť.

Cena

Najlacnejšie parné hrnce kúpite už za cenu 30 € a za tie najdrahšie môžete minúť pokojne aj viac ako 300 €. V prípade, že si vystačíte s kvalitným hrncom, bude vám stačiť suma okolo 60-75 €. Ak túžite po dizajnovej a technologickej hračke, pripravte si čiastku oveľa vyššiu.

Výkonnosť

Vyšší príkon a spotreba elektrickej energie sa zaiste prejaví na vyúčtovaní za elektrinu. Na klasický naparovacia hrniec, určený pre sporák, ktorý používala kedysi ešte babička zabudnite. Elektrický hrniec bude v tomto prípade najrozumnejšia voľba. Len si musíte rozmyslieť, aký veľký príkon potrebujete. Väčšina hrncov sa pohybuje v rozmedzí 400 až 2000 W. S ohľadom na to, ako často plánujete hrniec využívať, premýšľajte aj nad týmto faktorom.

Funkcie

S vyššou cenou väčšinou stúpa aj množstvo prídavných funkcií. Okrem štandardnej naparovacej funkcie môžete využiť aj displeje s možnosťou zobrazenia stavu a funkcií, digitálne minútky, špeciálne časovače, automatické udržiavanie teploty alebo napríklad odloženie zapnutia hrnca. Niektorí výrobcovia venujú zákazníkom pri kúpe parného hrnca aj menšie kuchárky so špeciálnymi receptami, určenými priamo pre tento typ hrncov.

Veľkosť

S ohľadom na množstvo stravníkov, pre ktorých budete väčšinou variť, musíte premýšľať aj nad tým, ako veľký parný hrniec zaobstaráte. Môžete si zaobstarať menšie, ktoré budú dostatočné pre jedného človeka alebo taký, v ktorom uvaríte nedeľný obed pre celú rodinu. Väčšina hrncov má 3 samostatné nádoby, v ktorých môžete pokrm pripravovať. Pri niektorých modeloch však môžete dokúpiť aj špeciálne nadstavce, ktoré vám priestor pre varenie ešte zväčšia.

Ak si ale ešte potrebujete hrniec ohmatať alebo by ste sa radi dozvedeli nejaké ďalšie informácie, môžete napísať našim odborníkom, radi vám ohľadom výberu nielen parného hrnca poradia.

-> AKTUÁLNA PONUKA PARNÝCH HRNCOV