11 tipov a trikov do kuchyne - Gorenje

11 tipov a trikov do kuchyne

Pre niekoho je trávenia voľného času v kuchyni koníčkom, pre iného nutným utrpením. Jedno máme ale všetci spoločné, stále sa máme čo učiť. Vedeli ste napríklad, že vám banány vydržia oveľa dlhšie, keď ich stopku zabalíte do potravinárskej fólie? Pozbierali sme pre vás niekoľko praktických tipov a trikov do každej kuchyne.

 1. Banány 
  Stopky banánov zabaľte do potravinárskej fólie - banány vám vydržia až o 4 dni dlhšie.

 2. Zemiaky
  Do vreca so zemiakmi dajte aj jedno jablko. Zemiaky tak nevyklíčia.

 3. Víno  
  Zamrazte víno do ľadových kociek - v prípade, že do receptu budete potrebovať víno, nebudete kvôli tomu musieť otvárať celú fľašu, ale postačí vytiahnuť pár kociek z mrazničky.

 4. Vajíčka natvrdo
  Pečte vajíčka v rúre predhriatej na 160 °C počas 30 minút. Budú oveľa krémovejšia a chutnejšie.

 5. Nanuk
  Či už nanuk alebo zmrzlina, zakaždým sa topí oveľa rýchlejšie, než ju detské jazýčky zvládnu zjesť. Pripevnite k paličke od nanuku ešte papierový košíček na muffiny a detské prstíky ostanú čisté a nezalepené.

 6. Varenie v hrnci
  Varíte v hrnci zemiaky alebo cestoviny, ale máte strach, aby vám obsah varením nepretiekol von? Jednoducho cez hrniec položte drevenú varešku a máte po starostiach.

 7. Sneh
  Bielkový sneh sa vám bude šľahať ľahšie, keď vajíčka vytiahnete z chladničky o niečo skôr a pri šľahaní budú mať izbovú teplotu. Pridajte k nim aj štipku soli a šľahanie pôjde úplne samo.

 8. Palacinky
  Cesto na palacinky bude nadýchanejšie a jemnejšie, keď do neho pridáte trochu jemnej perlivej sódovky. Cesto nechajte zhruba hodinu odpočívať, aby sa mohlo v pokoji napučať.

 9. Presolená polievka
  Podarilo sa vám presoliť polievku, ale práve nemáte poruke surový zemiak? Môže poslúžiť vaječný bielok. Pridajte ho do polievky a pred podávaním sceďte.

 10. Trojobal
  Máte problém s tým, že vám opadáva strúhanka z klasického vyprážaného rezňa? Pridajte do vajíčok pár kvapiek oleja.

 11. Lopárik
  Niekedy sa môže stať, že doštička na kuchynskej linke jednoducho uteká. Podložte pod ňu utierku a už vám nikdy neuhne.

Chýba vám vybavenie do kuchyne? Pozrite sa na našu ponuku domácich spotrebičov alebo kuchýň.