Vlastnosti varných dosiek - PowerBoost, StayWarm, BridgeZone a ďalšie - Gorenje

Vlastnosti varných dosiek

Indukčné varné platne

Ohrev u indukčných varných platní je dvakrát rýchlejší ako pri plynových platniach, čo ich robí úspornejšími a bezpečnejšími. Indukčná platňa zahrieva len dno nádoby, zatiaľ čo ostatný povrch varnej platne zostáva chladný a vždy bezpečný na dotyk. Teplota sa nastaví okamžite, jednoduchým dotykom, čo obmedzuje nebezpečenstvo pretečenia. S takouto varnou platňou je roztápanie čokolády, príprava sofistikovanej omáčky či iných majstrovských diel, citlivých na teplotu, úplne jednoduchou záležitosťou.

IQsteam

Vitamíny zostávajú vo vnútri
Táto funkcia umožňuje varenie v pare s veľmi malým množstvom vody, na prípravu 1 kg zeleniny je potrebných len 0,5 dl vody. To aktívne zabraňuje prevareniu, čo ďalej sleduje riadiaci snímač. Funkcia zachová vitamíny, minerály a prirodzenú farbu zeleniny.

Funkcia PowerBoost Supreme

Ponáhľate sa? Žiadne obavy
Funkcia PowerBoost Supreme poskytuje mimoriadnu intenzitu tepla panvice a výrazne skracuje dobu čakania. 2 l vody sa ohrejú za 4,2 minúty, čo je extrémne časovo úsporné. Touto funkciou disponujú modely indukčných varných platní Gorenje Superior.

IQpro

Maratón varenia je teraz neuveriteľne ľahký.
IQpro ponúka jednoduchý spôsob, ako pripraviť pokrmy, ktoré vyžadujú dlhší časy varenia, pomalší ohrev alebo varenie na nižšej, konštantnej teplote. Ideálne pre varenie pokrmov, ako je guláš.

IQpoach

Úplne presná teplota
IQpoach udržiava teplotu medzi 71 a 85 °C a zabraňuje prevareniu. Jedlo si zachová svoju prirodzenú farbu, šťavu a chuť. Špecifická a konštantná teplota je ideálna pre recepty ako sú stratené vajíčka.

IQgrill

Dokonale ugrilovaný steak
Funkcia IQgrill robí grilovanie vzrušujúco jednoduchým, aj pri veľmi malom množstve oleja, alebo úplne bez neho. Ponúka tri úrovne grilovania a zabraňuje pripáleniu jedla.

IQboil

Žiadna kvapka neopustí panvicu
Funkcia IQboil privádza veľmi rýchlo veľké množstvo vody do varu. Akonáhle začne voda vrieť, špeciálny snímač nastaví teplotu na nižšiu teplotu vretia. Ovládač snímača tiež zabráni akémukoľvek pretečeniu. Ideálne pri príprave polievok či varenie cestovín.
CS

XpandZone

XXL povrch pre XXl hrnce a panvice
XpandZone umožňuje varenie takmer po celej ploche indukčného varného panela. Keď je funkcia aktivovaná, môžete využiť celý povrch indukčného varného panela. Prepojenie zón poskytuje viac priestoru pre varenie a miesto pre väčšie nádoby, alebo kombináciu 2 a viac menších nádob. Keďže indukčný varný panel má dve XpandZones, jednu môžete aktivovať a druhý povrch môžete použiť ako oddelenú bežnú varnú plochu

BridgeZone

Jednoduchý riešenie pre extra veľké hrnce
Indukčný varný panel z dvoma prepojenými zónami zjednodušuje varenie vo veľmi veľkých nádobách. Dve oddelené varné zóny sú premostené, aby vytvorili jednu iba jediným dotykom. Ideálne pri príprave väčších kusov jedla súčasne.

FishZone

Oválna varná zóna, ideálna pre širšie nádoby
Indukčné a HiLight varné panely majú rozšírené zóny nazvané FishZone. Po zapnutí sa bežné okrúhle varné zóny zmenia na väčší a oválny povrch, ktorý je obzvlášť vhodný pre širšie nádoby.

BoilControl

Zabudnite na problém prevarenia
Automaticky upravuje prevádzkový výkon. Po začiatočnej prevádzke s maximálnym výkonom udržuje varná zóna požadovanú teplotu, aby sa zabránilo prevareniu alebo pretečeniu.

Časovač

Niekto vždy pozerá na hodinky
Odpočítavací časovač môžete nastaviť na 99 minút. Ak poznáte optimálnu dobu varenia pre príslušný pokrm z vlastnej skúsenosti, môžete nastaviť časovač a varný panel sa automaticky po uplynutí doby vypne. Keď bude jedlo hotové, zaznie pípnutie.

Stop&Go

Urobte si prestávku, kedykoľvek
Funkcia Stop&Go pozastaví varenie a pokračuje s rovnakými nastaveniami po opätovnej aktivácii.

Detská zámka

Kuchyňa ako bezpečné miesto
Funkcia blokuje ovládací panel a zabraňuje prestavovaniu akéhokoľvek parametra, čo je bezpečné, ak deti necháte v kuchyni bez dozoru.

StayWarm

Zostane teplé aj pre oneskorencov
Funkcia StayWarm udržiava potraviny pri konštantnej teplote 70 °C, kým nenastane správny čas pre jeho servírovanie. Jedlo si zachová pôvodnú chuť a teplotu až do podávania.

SoftMelt

Raz, dva, čokoláda!
Funkcia SoftMelt šetrne rozpustí čokoládu alebo maslo pri konštantnej teplote 42 °C, čím vytvorí ideálne podmienky na rozpúšťanie, bez pripálenia.

Plynové varné panely

Inovačne navrhnuté plynové horáky u platní Gorenje optimalizujú plameň, aby umožnili rýchlejšie varenie a konečný účinok využitia plynu. Plyn je vždy kombinovaný so vzduchom skôr ako sa skutočne dostane do horáka, takže použitie plynu a ovládača plameňa sú podstatne lepšie ako pri bežných horákoch. Horáky sú odliate ako jeden kus, čo výrazne zjednodušuje čistenie.

Vysoko účinné horáky

Viac účinnosti plynu
Výrazne vylepšené plynové horáky poskytujú až 10 % zníženie spotreby plynu.

Wok horák

Originálna ázijská chuť u vás doma
Horáky Wok dosahujú veľmi rýchlo vysokú teplotu, čím robia prípravu pokrmov z ázijskej kuchyne jednoduchú a dostupnú pre každého.

Reduktor

Vyrobené pre perfektné ranné rituály
Plynové varné panely Gorenje disponujú veľmi praktickým reduktorom, ktorý je ideálny pre nádoby s veľmi malým priemerom.