Vlastnosti sporákov - Wok horák, PerfectGrill, UltraCoolDoor a ďalšie - Gorenje

Vlastnosti sporákov

Wok horák

Výkonnejší plynový horák s plameňmi usporiadanými v troch prstencoch zahrieva panvicu vyšším výkonom, vďaka čomu je jedlo pripravené len za pár minút. Zelenina zostane chrumkavá a uchová si viac vitamínov, minerálov a živín.

Ovládací gombík a rukoväť v dizajne Superior

Ergonomický navrhnutý tvar gombíka zaručuje nielen pevné uchopenie, ale zabraňuje aj jeho vykĺznutiu z prstov. Pokročilejšie modely sú dodávané s push-pull gombíkmi. Keď dovaríte jednoducho zasuniete gombíky do vnútra ovládacieho panelu. Vďaka hladkému povrchu sa tak panel jednoducho čistí. Kovová rukoväť v ergonomickom dizajn pre extra pevné uchopenie.

Elektrina alebo plyn? Sporáky šité na mieru vašim potrebám

Široká škála sporákov Gorenje bola navrhnutý tak, aby poskytovala vynikajúce kulinárske výkony. Elektrické, plynové, alebo kombinácia oboch, nové sporáky sú k dispozícii v 50 cm alebo 60 cm šírke. Prednosťami sú jednoduché ovládanie, ergonomický tvar ovládacích gombíkov a jednoduché použitie elektronického programovacie časovača. Viac sofistikované modely sú vybavené dotykovým (rúra a varná platňa), vďaka ktorému je varenie a pečenie ešte jednoduchšie.

Plyn alebo kombinácia plynu a elektriny na sklokeramickej varnej platni

Ponuka varných platní Gorenje obsahuje aj výber sklenených varných platní, ktoré sú vybavené plynovými horákmi.

Varenie s plynom

Plynové platne Gorenje sú charakteristické svojim vysokým využitím otvoreného ohňa, ktorý sa premieta do tepelného výkonu a lepšiemu výkonu varenia. Jedlo sa ohrieva rýchlejšie, čo uchováva väčšinu živín a zachováva prírodnú chuť. Horáky sú vyrobené z troch častí, ktoré možno ľahko rozobrať a rovnako ľahko vyčistiť.

Dvojité, trojité alebo oválne zóny

Dvojité alebo trojité varné zóny umožňujú vašu platňu presne prispôsobiť rôznym hrncom a panviciam. Oválna varná zóna je ideálna pri príprave veľkých kusy mäsa alebo rýb. Tým, že jednoducho aktivujete extra zónu môžete zvýšiť varné plochu tak ako to momentálne potrebujete.

Dotykový elektronický programový časovač

Novinka na trhu! Rúry Gorenje sú vybavené inovatívnym, senzorom riadeným elektronickým časovačom. Dotykové ovládanie umožňuje nastavenie doby pečenia a výber správnej teploty, ktorú môžete sledovať na displeji ovládacieho panela po celú dobu varenia. Alarm sa spustí na konci doby pečenia. Povrch inovatívneho elektronického časového spínača je dokonale hladký, čo umožňuje veľmi ľahké čistenie. Nový elektronický programovací časovač Gorenje, najnovšie inovácie pre užívateľsky prívetivé ovládanie!

Pečenie na viacerých úrovniach

Viacero jedál naraz
Kombinácia funkcie MultiAir a HomeMade tvaru rúry pomáha dosiahnuť ten najťažší cieľ: pečenie až na 4 plechoch súčasne. Dobrou správou je, že chute a vône sa nezmiešajú. Inteligentná distribúcia vzduchu zabezpečí, že jedlo bude rovnomerne upečené na každej úrovni.

WarmPlate - profesionálne servírovanie

Pomocou tejto funkcie si môžete vychutnať profesionálne služby ako v najlepších reštauráciach teraz aj u vás doma. WarmPlate uchová vaše riady pri správnej teplote od 30°C do 65°C. Ohriate taniere zabraňujú strate chuti a vďaka ním sú pokrmy vždy chutné tak ako majú byť.

StayWarm, udržiavanie jedla v teple pri správnej teplote

S novými rúrami Gorenje si môžete nastaviť teplotu v rozsahu od 65°C až 90°C pre udržanie pripraveného jedla v teple po dobu až 2 hodín. Pripravené jedlo si zachová svoju chuť a teplotu až do okamihu servírovania. Vďaka tejto novinke sa plánovanie podávania niekoľkých chodov stáva úplne jednoduchou záležitosťou a vôbec nevadí, ak sa hostia oneskoria.

OpenView, vynikajúci prehľad

Perfektný prehľad počas celej doby pečenia
Moderné a dokonca u niektorých modelov sporákov dvojité osvetlenie, vám poskytuje jasný prehľad o pripravovanom jedle vo vnútri rúry. V kombinácii so špeciálnym dizajnom sklenených dvierok máte perfektný prehľad nad procesom pečenia.

Plne vysúvateľné tri úrovne rúry

Vyberanie plechov vďaka výsuvom je omnoho bezpečnejšie a jednoduchšie. Plne výsuvné teleskopické lišty poskytujú ľahký prístup k pečenému jedlu v každej z 3 úrovní. Vkladanie plechov do rúry je jednoduchšie a manipulácii s plechmi bezpečnejšia.

Extra hlboký, XXL plech

Pre labužníkov, milujúcich doma vyrobený chlieb, lasagne, francúzsky koláč Quiche apod., sme navrhli špeciálny, extra hlboký pekáč vysoký cez 5 cm. Extra hlboký plech je vyrobený so špeciálneho EcoClean smaltu, ktorý umožňuje jednoduché čistenie s bežnou vodou, bez použitia škodlivých čistiacich prostredkov.

Teplotná sonda

Vybrané modely rúr Gorenje sú vybavené teplotným senzorom - špeciálny senzor umožňuje kontrolovať teplotu vo vnútri pripravovaného pokrmu. Vložte sondu do akéhokoľvek väčšieho kusu potravín a nastaviť požadovanú teplotu. Displej na ovládacom paneli rúry indikuje, keď sa dosiahne teplota, ktorú požadujete. Vďaka sonde bude vaša pečienka vždy lahodne šťavnatá a cesto vždy dokonale vykysnutý a upečené.

UltraCoolDoor

Vyrobené k dotýkaniu - kedykoľvek, po celú dobu
Špeciálne trojité alebo dokonca štvorité zasklenie izoluje rúru, takže je ešte bezpečnejšia pre deti a domáce zvieratá. Teplo sa udržuje vo vnútri čo optimalizuje spotrebu energie.

Hladký povrch dvierok rúry pre jednoduché čistenie

Ľahko vyberateľné dvierka rúry nemajú žiadne viditeľné otvory pre skrutky, gumové tesnenie alebo zárezy (ktoré sú veľmi dobre známe pasce pre zachytávanie nečistôt), čo znamená, že ich môžete rýchlo a ľahko čistiť.

Indukčné varné platne

Pokiaľ ide o presné varenie, tradičné varné dosky práve narazili na vážneho konkurenta. Medzi hlavné výhody indukčných varných platní musíme zaradiť najmä ich rýchlosti (sú dvakrát rýchlejšie, ako bežné plynové platne), ekonomiku a bezpečnosť používania. Funkcia PowerBoost navyše zvyšuje výkon indukčnej platne, čo prináša ďalšie úspory času. Môžete ho ľahko aktivovať jednoduchým dotykom na písmeno P na ovládacom paneli. Indukčná technológia ohrieva len dno hrnca a nie varnú platňu. V dôsledku toho ostane zvyšok povrchu varnej platne, ktorá nie je v kontakte s hrncom chladná a bezpečná na dotyk. Ako náhle je nádoba zo zóny odobraná, alebo zónu vypnete, teplota varnej zóny okamžite klesne. Vzhľadom k tejto okamžitej reakcie indukčnej zóny neexistuje nebezpečenstvo, že obsah hrnca vyvrie, rovnako vám šetrí nepohodlné a nepríjemné extra čistenie platne. Jednoduchým dotykom prstu môžete ľahko nastaviť teplotu pri príprave rôznych omáčok, pri rozpúšťaní čokolády alebo pri varení akýchkoľvek jedál, citlivých na teplotu. Na varenie na indukčnej varnej platni môžete použiť akýkoľvek hrniec s feromagnetickým dnom (ľahko skontrolujete priložením magnetu na dno hrnca).

DirecTOUCH, perfektné výsledky pomocou končekov prstov

Inovatívny patentovaný elektronický programovací modul predstavuje revolučnú novinku novej generácie vstavaných rúr Gorenje v oblasti dotykového ovládania. Stačí použiť len tri jednoduché kroky. Po zapnutí rúry si jednoducho vyberte symbol pokrmu, ktorý chcete pripraviť a potom len stlačte „Štart“. Automatické programy nastavia správnu kombináciu výhrevných telies, teplotu a čas prípravy vybraného pokrmu. Veľké a jasne rozoznateľné symboly uľahčujú používanie rúry a pritom Vám nechávajú voľnosť nastaviť všetky parametre varenia (ohrevné teleso, teplota, doba varenia, snímač mäsa, atď.) podľa Vašich prianí a skúseností. Vaše obľúbené nastavenia si môžete uložiť do pamäte a jednoducho vyvolať pri ďalšom použití rúry. Detská bezpečnostná poistka je ďalšou výhodou elektronického modulu, ktorá zabraňuje neželanému použitiu rúry a tým poskytuje prídavnú ochranu pred zranením.

HomeMADE rúra

Jedinečná inovácia inšpirovaná tradičnými pecami na drevo
Inovačné konštrukčné riešenie pre budúcu generáciu vstavaných rúr Gorenje zahŕňa dômyselné umiestnenie vykurovacích prvkov, čo zaisťuje dokonalé pečenie. Hladké zaoblené okraje na zadnom paneli a klenuté vnútro zaisťujú účinnejšiu cirkuláciu aj rovnomernú distribúciu horúceho vzduchu vo vnútri rúry. Výsledok? Rovnomerne upečené, šťavnaté, avšak napriek tomu chrumkavé pokrmy, mäkký chlieb s dokonalou kôrkou, mnohé z vašich obľúbených jedál pripravených spôsobom, o akom ste doteraz mohli iba snívať. Originálny a dômyselný prístup firmy Gorenje k dizajnu rúry je poctou tradičným skúsenostiam a výsledkom plodnej spolupráce s renomovanými výskumnými ústavmi. Jedinečná novinka s nádychom prastaré múdrosti!

BigSpace

Viac priestoru pre viac voľnosti pri pečení
Zväčšený objem rúry (až do 70 litrov) umožňuje prípravu väčšieho množstva jedla naraz. Optimalizovaný prúd vzduchu cirkuluje vo vnútri rúry úplne voľne a vďaka veľkému objemu BigSpace zvládnu sporáky Gorenje bez problémov upiecť aj veľkú morku.

Rýchly prehrev rúry 200°C za 6 minút

Podľa prieskumu trhu je rýchly predhrev rúry jednou z najviac žiaducich funkcií rúry. Na základe špeciálne klenutého stropu rúry a súbežnej prevádzky vyhrievacich telies trvá vyhriatie rúry na 200°C iba 6 minút. Vďaka tomu dosiahnete minimálne 30% úsporu času, takže odteraz môžeze piecť vašeu obľúbenu pizzu, koláče a iné pokrmy, ktoré vyžadujú predhriatie rúry rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Svetlo a zvukový alarm vás upozornia, keď rúra dosiahne požadovanú teplotu.

PerefctGrill pre perfektnú kôrku

Veľké horné a menšie infračervené vyhrievacie telesá sú bezpečne umiestnené v klenutom strope rúry, čo zabezpečuje, že jedlo sa varí rovnomerne a dokonale. Taktiež rôzna výška jednotlivých grilovacích telies zaručuje perfektnú kôrku. U vybraných modelov je možné horné vyhrievacie teleso sklopiť nadol, čo uľahčuje čistenie rúry.

Chladné bočnice rúry vďaka DynamiCooling

Vysoko účinný chladiaci systém určený k udržiavaniu nízkej teploty bočníc rúry behom pečenia (DC) i po ňom (DC+) zaisťuje omnoho nižšiu teplotu vonkajšieho povrchu stien rúry. Ventilátor zmiešava okolitý vzduch s horúcim vzduchom v rúre a v dôsledku jeho činnosti ochladená vzduchová zmes cirkuluje priamo pod vonkajšími stenami spotrebiča. Po vypnutí udržuje teplotné čidlo ventilátor v činnosti až do okamžiku, keď teplota rúra klesne pod 60°C (DC+). Vďaka udržiavaniu nízkej teploty bočníc a dvierok rúry výrazne zvyšuje funkcia dynamického chladenia bezpečnostné opatrenia.

Jednoduché čistenie s EasyClean vložkami

Ľahko vyberateľné EasyClean vložky sú inštalované na ľavej a pravej strane rúry a spolu s katalytickým krytom na zadnej stene rúry zabezpečujú jednoduché čistenie vnútra rúry. Vložky sú pokryté EcoClean smaltom, ktorého povrch je úplne hladký a uľahčuje čistenie len s teplou vodou. Vložky tiež môžete jednoducho vybrať a umyť v umývačke riadu.

Nový trend: kompaktné rúry

Sortiment vstavaných rúr Gorenje bol rozšírený o menšie, kompaktné multifunkčné rúry a kombináciu rúry s mikrovlnnou rúrou (objem 37 l a 32 l, s výškou 45,5 cm), v rovnakom dizajne ako ich konvenčné náprotivky. Obidva modely boli navrhnuté ako zdokonalenie konvenčných vstavaných rúr pre tých zákazníkov, ktorí používajú k príprave väčšiny jedál rúru, a taktiež k ich menšej veľkosti. Obe rúry sú vybavené elektronickým programovacím modulom, takže výber toho správneho režimu prípravy jedla je veľmi jednoduchý.

Profesionálny set na grilovanie

Profesionálny grilovací rošt je vyrobený zo zliatiny na základe hliníku, s vynikajúcimi vlastnosťami - Vďaka silikónovému povrchu nehrozí žiadne prilepenie, výnimočne dobrá absorpcia tepla a dlhé zachovanie tepla, extrémne rýchle a efektívne ohrievanie povrchu. Grilovací rošt sa používa len s v multifunkčných rúra s horúcim vzduchom (bez konvenčného grilovania s grilovacím telesom). Povrch profesionálneho roštu je s rebrovaním na jednej strane a hladký na druhej strane Rebrovaná strana je vhodná pre grilovanie steakov, filiet, mrazených burgerov, zeleniny, zatiaľ čo plochá strana slúži napríklad na zmrazenú pizzu či zemiaky. Grilovací rošt sa jednoducho vloží do drôtených vodítok rúry, ktoré majú pozičné zarážky.

Sklenený plech na pečenie

Plech na pečenie je vyrobený z kvalitného skla a je dostatočne veľký pre radosť z každodenného pečenia; Transparentné sklo umožňuje stály prehľad o procese pečenia. Okrem toho ho môžete využiť pri pečení tradičných soufflé, šťavnatých koláčov, závinov či do zlata upečených zemiakov. Rozmery plechu sú (V / Š / H): 24/406/360 mm.

Pizza set

Naplňte svoj domov lahodnou vôňou čerstvo upečenej pizze z tradičnej peci na pizzu pomocou nášho špeciálneho setu na pizzu. Tanier je vyrobený z kameňa a nie je nutné ho potierať tukom, vďaka tomu bude vaša domáca pizza menej mastná a viac chrumkavá. Pizza set obsahuje drevený lopárik a pizza nôž.