Vlastnosti práčok - Gorenje

Vlastnosti práčok

Perfect care

SensoCare režimy prania

Dokonalosť v praní
SensoCare technológia umožňuje, že každý druh textílie môžete vyprať tým najlepším spôsobom. Vždy prináša optimálnu kombináciu teploty a množstvo vody, času a rýchlosti odstredenia. Programy Bavlna a Syntetika môžu byť vylepšené o extra režimy a funkcie. NormalCare zvolí optimálnu kombináciu všetkých štyroch parametrov pre každé pranie, AllergyCare využíva viac vody a ďalšie cykly pláchania, TimeCare skracuje dĺžku prania a EcoCare je energeticky najúspornejší režim prania.

TimeCare

40% rýchlejšie pranie
Intenzívne a rýchle pranie pre menej zašpinenú bielizeň a menšie náplne.

EcoCare

60% úspora energie
Pranie je trochu dlhšie, ale s využitím menšieho množstva vody a energie.

AllergyCare

Efektívne pláchanie
Dôkladné pláchanie je účinnejšie, dôležité pri odstraňovaní stôp pracích prostriedkov a alergénov, ktoré by mohli spôsobiť nepríjemný pocitu na pokožke.

StainExpert

Expert zameraný na škvrny
Účinné odstránenie škvŕn vyžaduje vysokú teplotu alebo ošetrenie oblečenia ešte pred praním. Perfektná kombinácia teploty, času a vody, automaticky odstráni štyri typy odolných škvŕn: ovocie (pomaranče, paradajková omáčka); organické škvrny (tuk, maslo, vajcia, tráva); víno (tmavé ovocné šťavy, atrament); a káva (čaj, jogurt, cestoviny, make-up). Funkcia StainExpert je k dispozícii v Superior modeloch práčok.
_products/features/icon - Antialergický program Bavlna

Antialergický program Bavlna

Ochrana citlivej pokožky
Predĺžená doba prania, pri vyššej teplote s vyššou hladinou vody a dôkladnejším extra pláchaním. Tento typ prania je vhodný pre dôkladné odstránenie všetkých dráždivých alergénov, ideálne pre ľudí s citlivou pokožkou.
_products/features/icon - Program proti roztočom

Program proti roztočom

Pre dobrý spánok
Tento program je určený pre väčšie tkaniny, ako je posteľné prestieradlá, vankúše či prikrývky. Aby ste sa uistili, že sú dokonale vypraté, prací rytmus je špeciálne upravená tak, aby bránil zamotaniu, zatiaľ čo prídavné pláchanie zanecháva bielizeň bez alergénov a roztočov, ktoré by mohli spôsobiť nepríjemné pocity na pokožke.
viac info
menej informácií
_products/features/icon - Baby

Baby

Ochrana jemnej detskej pokožky
Tento program používa viac vody, pre účinne rozpustenie pracieho prostriedku, čím je bielizeň dôkladnejšie vypratá. Pre odstránenie aj tých najodolnejších škvŕn z detského výživy je bielizeň dlhšie namočená v teplej vode. Oblečenie tak bude dokonale čisté bez stôp pracieho prostriedku, ktorý by mohol dráždiť jemnú detskú pokožku.
viac info
menej informácií
_products/features/icon - UltraWhite

UltraWhite

Biela, ktorá nikdy nezošedne
Syntetické vlákna, hodváb a nylon sa ľahko poškodia v práčke. Preto bol vyvinutý špeciálny program na pranie pri nízkych teplotách so zachovaní kvality vašej citlivej bielizne. Jemné rotovanie s väčším množstvom vody zabezpečuje dokonalú belosť pri nie viac ako 30 °C. Odporúča sa použitie špeciálnych pracích prostriedkov pre extra sviežosť.
viac info
menej informácií
_products/features/icon - PerfectBlack

PerfectBlack

Existuje len jedna čierna
Špeciálny program pre všetky typy čiernej látky je vysoko efektívny s jemným praním pri teplote, ktorá neprekročí viac ako 30 °C. Tým odpadá nutnosť intenzívneho prania a použitia agresívnych pracích prostriedkov, pri ktorých bielizeň šedne. Pre citlivú čiernu bielizeň odporúčame špecializované pracie prostriedky.
viac info
menej informácií
_products/features/icon - SportWash

SportWash

Vždy svieže športové oblečenie
Jemné otáčanie bielizne vo veľkom množstve vody pri 30 až 40 °C je ideálne pre syntetické tkaniny. Takto bude vaše športové oblečenie vždy svieže a príjemne voňavé, pripravené na nové výkony.
_products/features/icon - NightWash

NightWash

Tiché pranie pre nočnú prevádzku
Bielizeň môžete tiež ľahko a ticho oprať v noci. Bubon sa točí pomalšie a jemnejšie, ale je to kompenzované trochu dlhším praním, ktoré zanechá bielizeň dokonale čistú.
_products/features/icon - Rýchle 17´pranie

Rýchle 17´pranie

Rýchlo a sviežo
Menej znečistenú bielizeň môžete ľahko osviežiť za 17 minút pri teplote 30 °C. Takto bude váš ďalší outfit vždy pripravený.

Smart solutions

SpaDrum

Celková starostlivosť o bielizeň
SensoCare bubon práčky je vyrobený z najkvalitnejšej nehrdzavejúcej ocele s mimoriadne hladkým povrchom. Vďaka tomu je bielizeň dôkladne vypraná, vypláchaná a to bez akéhokoľvek poškodenia.
_products/features/icon - Perforácia

Perforácia

Voda jemne vstrekuje do bubna
Malé otvory s priemerom nie viac ako 3 mm narábajú s vašou bielizňou obzvlášť jemne. Okrem efektívneho prania, odstredenia a pláchania tiež zabraňujú akémukoľvek poškodeniu vašej bielizne. Navyše, veľkosť, tvar a vzor perforácie bubna znižujú spotrebu energie a vody.
viac info
menej informácií
_products/features/icon - 3D rebrá

3D rebrá

Šetrná starostlivosť o bielizeň
Vlnito tvarované priestorové rebrá šetrne pohybujú bielizňou smerom k zadnej časti bubna a potom ju zdvíhajú dohora. To zlepšuje rozloženie bielizne v bubne a zabezpečuje delikátnu starostlivosť o tkaniny. Ďalšia voda sa rozstrekuje z otvorov na povrchu rebra pre lepšie namočenie bielizne.
viac info
menej informácií
_products/features/icon - Šikmá konštrukcia dvierok

Šikmá konštrukcia dvierok

Vždy po správnej dráhe
Šikmá konštrukcia vnútorného zasklenia dvierok jemne tlačí bielizeň smerom do stredu bubna, kde dostáva tú najlepšiu starostlivosť. Konštrukcia dverí tiež zvyšuje celkový objem bubna.
_products/features/icon - Inverter PowerDrive

Inverter PowerDrive

Pozoruhodný výkon, vysoká účinnosť
Výkonný bez uhlíkový motor eliminuje mechanické napätie, trenie a opotrebenie. Účinnejšia prevádzka, úspory energie sú vyššie a proces prania podstatne tichší. Navyše s dlhšou životnosťou.
_products/features/icon - DuraHeat

DuraHeat

Prepracované a vylepšené výhrevné teleso
DuraHeat je nové výhrevné teleso v práčkach Gorenje s bezpečnostným systémom proti prehriatiu. Vďaka tomu sa predlžuje životnosť telesa a prevádzka vašej práčky je tak bezpečnejšia.
_products/features/icon - A+++-20%

A+++-20%

Všetky práčky sú vysoko energeticky účinné. Modely s energetickou triedou A +++ -20% spotrebujú o 50% menej energie, ako spotrebiče triedy A.

Simple to use

SterilTub

Riešenie pre nepríjemne voňajúcu bielizeň
Tento program zabezpečuje, že vnútro práčky zostane dokonale čisté a sterilné pre príjemnú vôňu vašej bielizne. Pranie s práškom pri nižších teplotách môže viesť k tvoreniu ideálnych podmienok pre množenie baktérií, čo by mohlo spôsobiť zápach vašej bielizne.
_products/features/icon - Detská poistka - bezpečnosť pre vaše zvedavé deti

Detská poistka - bezpečnosť pre vaše zvedavé deti

Dvierka práčky nie je možné počas prania otvoriť. Aby sa zaistila doplnková bezpečnosť, možno práčku jednoducho uzamknúť stlačením jedného tlačidla alebo určitej kombinácie tlačidiel (podľa modelu).
_products/features/icon - AquaStop: bezpečnostný systém ochrany proti akémukoľvek úniku vody

AquaStop: bezpečnostný systém ochrany proti akémukoľvek úniku vody

Zabraňuje pretečeniu vody
Práčky Gorenje sú vybavené rôznymi bezpečnostnými systémami, ktoré bránia akémukoľvek úniku vody

Total Aqua Stop: Lepšie modely sú vybavené špeciálnym senzorom
, nainštalovaným na dne práčky. V
prípade úniku vody senzor ihneď uzavrie elektrický ventil, aby došlo k zastaveniu dodávky vody do
spotrebiča.

• Aqua Stop: Tieto modely majú špeciálny mechanický systém, ktorý v prípade poruchy na prívodnej
hadicu zastavia prítok vody do vane.

• Ochrana proti pretečeniu: V prípade chybnej funkcie ventilov pre dávkovanie vody alebo vysokej
hladiny vody v bubne začne čerpadlo vaňu vypúšťať a toto vypúšťanie bude pokračovať tak
dlho, kým sa nedosiahne optimálne výšky hladiny vody pre zvolený program alebo kým nebude vaňa prázdna.
viac info
menej informácií