Technológie chladničiek a mrazničiek - NoFrost Plus, IonAir, MultiFlow, AdaptTech - Gorenje

Vlastnosti chladničiek a mrazničiek

Technológia NoFrost Plus

Zaisťuje mikroklíma, ktoré predlžuje trvanlivosť a čerstvosť potravín
Kompletne vylepšený systém No Frost, ktorý nielenže odstraňuje ľad z mrazničky, ale tiež bráni vysychaniu potravín v chladničke. "Plus" znamená doplnok, ktorý sme pridali k obvyklému označenie NoFrost - IonAir, MultiFlow 360° a AdaptTech. Týmto spôsobom sme zaistili dokonalú mikroklímu v chladničke, ktoré je neustále vlhká a súčasne čerstvá. Navyše sa v celom spotrebičmi nevytvára ľad.

. ničí väčšinu baktérií vo vnútri spotrebiča
. predlžuje trvanlivosť a čerstvosť potravín
. bez nepríjemného zápachu z aromatických potravín
_products/features/icon - Technológia IonAir

Technológia IonAir

Zaisťuje mikroklíma, ktoré predlžuje trvanlivosť a čerstvosť potravín
Nová generácia chladničiek ION generation rozhodne umiestňuje Gorenje medzi najlepšie značky na trhu. Kvalita a zdokonalené materiály, diskrétne navrhnuté línie, špičkové police a množstvo ďalších funkčných vylepšení. Pri vývoji sme sa predovšetkým venovali vytvoreniu čo najlepšej klímy vo vnútri spotrebiča. Základom všetkých našich pokročilých riešení je IonAir technológia, ktorá napodobňuje prirodzený proces ionizácie a osviežuje vzduch v chladničke. S cieľom poskytnúť perfektný tok tohto vzduchu v rámci celého spotrebiča a priviesť kyslík do všetkých častí, použili sme vynikajúce ventilačné systémy - MULTIFLOW 360° u Advanced modelov a DynamicCooling v základných modelov novej generácie. AdaptTech technológia, ktorú používame, je úplne inovatívnou a jedinečnou na trhu. Jedná sa o vysoko inteligentný systém senzorov, ktoré sledujú návyky používateľov a udržujú konštantnú teplotu pre vytvorenie optimálnej klímy.
Vitajte vo svete novej generácie chladničiek Gorenje ION Generation, vyrobenej v dokonalej spolupráci s prírodou.

. ničí väčšinu baktérií vo vnútri spotrebiča
. predlžuje trvanlivosť a čerstvosť potravín
. bez nepríjemného zápachu z aromatických potravín
viac info
menej informácií
_products/features/icon - Technológia AdaptTech

Technológia AdaptTech

Šetrí energiu, chráni potraviny pred teplotným šokom a predlužuje ich trvanlivosť
Vždy pri otváraní chladničky naruší závan vonkajšieho teplého vzduchu stabilnú vnútornú teplotu a tým sa urýchli proces kazenie potravín. AdaptTech je novo vyvinutá technológia senzorov, ktoré "sledujú" zvyky užívateľa počas 7 dní a každodenne zaznamenávajú obdobie častého otvárania dverí chladničky. Na základe toho spotrebič prispôsobí svoju prevádzku a v dobe častého otvárania dverí si koordinuje teplotu vo vnútri chladničky, tak aby zabezpečil maximálnu dobu čerstvosti potravín. Zabráni tak teplotnému šoku, výkyvom teploty a predčasnému pokazenie potravín.

. prispôsobí prevádzku chladničky vašim zvyklostiam
. v čase častého otvárania dverí koordinuje teplotu vo vnútri
. zabraňuje teplotnému šoku, výkyvom teploty a predčasnému kazeniu potravín
viac info
menej informácií
_products/features/icon - MultiFlow 360°

MultiFlow 360°

Udržuje rovnomernú teplotu vďaka 14tim ventilačným otvorom
Dokonalý vetrací systém zaisťuje vďaka 14 vetracím vstupom trvalú a rovnomernú cirkuláciu vzduchu vo vnútri chladničky, čim udržuje v celom jej priestore stabilnú a rovnomernú teplotu. V spojení s technológiou IonAir tak vytvára to najzdravšie prostredie pre potraviny uložené v chladničke. Záporne nabité ióny sú totiž neustále vyrušované spoločne so studeným vzduchom, ktorý rovnomerne cirkuluje okolo potravín na každej úrovni chladničky. Týmto výnimočným spojením technológie IonAir s technológiou MultiFlow 360 ° sú vybavené všetky modely NoFrost novej generácie chladničiek ION generation.

. aktívne vyrovnáva vzdušnú vlhkosť a teplotu vo vnútri chladničky
. stála a nemenná teplota v celom priestore chladničky
. rovnomerná distribúcia ionizovaného vzduchu
viac info
menej informácií

Energetická trieda A + + +

Najvyššia úroveň energetickej úspory
Všetky modely chladničiek Gorenje sú energeticky veľmi úsporné. Najlepšie z nich sú v najvyššej energetickej triede A+++. To radí Gorenje medzi top značky na trhu. Kompresor s invertorom a vákuové panely sú súčasťou technologickej výbavy, ktorá prispieva k novátorskej technológii zameranej na úsporu energie a zabezpečenie dlhšej životnosti výrobku. Energetická trieda A+++ ušetrí až o 60 % viac energie v porovnaní s bežnou A triedou.

CrispZone s HumidityControl

Veľká zásuvka v chladničke slúži pre ukladanie ovocia a zeleniny. Pomocou systému HumidityControl je možné nastavovať úrovne vlhkosti vo vnútri zásuvky CrispZone. Ovocie a zelenina zostávajú dlhšie čerstvé, svieže a zachovávajú si svoje vitamíny.

Technológia FrostLess

Táto technológia obmedzuje tvorbu ľadu a potrebu manuálneho odmrazovanie až o 50%. Okrem toho, že budete mať menej práce s odmrazovaním, pomocou systému FrostLess ušetríte aj energiu a zabezpečíte si jednoduché upratovanie v mrazničke.

DynamiCooling

Rovnaká teplota v chladničke
Vylepšená funkcia ventilačného systému, v súlade s princípmi dynamického chladenia, udržiava rovnomernú teplotu v celej chladničke. Vzhľadom k tomuto systému prevádzky prispieva DynamicCooling k úspore energie a spadá do kategórie "zelených" funkcií. Ten je u základných modelov v kombinácii s IonAir, zatiaľ čo Superior modely využívajú IonAir s MULTIFLOW 360° systémom.

Invertorový kompresor

stabilný, tichý a odolný
Invertorové kompresory sú tichšie, odolnejšie a spotrebúvajú menej energie v porovnaní s konvenčnými kompresormi. Lepšie a rýchlejšie sa prispôsobujú zmenám teploty vo vnútri chladničky, napríklad pri otvorených dverách, čo znamená menšie kolísanie teploty a lepšie podmienky skladovania vášho jedla.

Elektronické ovládanie

Elegantný čierny displej s bielymi LED diódami prispieva k prepracovanému dizajnu a umožňuje veľmi jednoduché ovládanie s oddelenou prevádzkou chladničky a mrazničky.

MultiBox 3 v 1

Mimoriadne praktický a multifunkčný box. Môžete doň ukladať vajíčka, vyrábať v ňom ľad alebo vákuovo ukladať potraviny s ostrejšou arómou (cesnak či plesňové syry).

Police SimpleSlide

Mimoriadne praktický mechanizmus umožňuje pohyb políc smerom hore a dole. Do chladničky môžete vložiť aj tú najvyššiu fľašu vďaka jednoduchému pohybu zdvihnutia alebo zníženia police.

Slot-In

Konečne môžete chladničku postaviť k stene alebo vedľa iných spotrebičov. Vďaka funkcii Slot-In sa dvere chladničky otvárajú až do 90 stupňov aj keď je umiestnená pri stene alebo vedľa iných spotrebičov. Môžete plne otvoriť dvere a jednoducho vybrať police aj zásuvky.

XXL SpaceBox zásuvka

Dostatok miesta aj pre uloženie moriaka
Táto zásuvka v mraziacom priestore je najväčšou v spotrebiči a je ideálna pre skladovanie objemných potravín, ako je morka, niekoľko krabíc pizze či tort.

XtremeFreeze

Mrazenie pri extrémne nízkej teplote
Po aktivácii funkcie sú potraviny, umiestnené v hornej zásuvke mraziacej časti, zmrazené o polovicu rýchlejšie zvyčajného času. Pri extrémne nízkych teplotách pod -30 ° C sa nevytvárajú mikro kryštály, ktoré na rozdiel od klasické pomalého mrazenia poškodzujú bunkovú štruktúru potraviny. Šokový prístup k zmrazeniu tak zachováva všetky živiny a chuť potravín. Po približne 1 dni sa funkcia automaticky vypne a teplota v zásuvke sa vráti do pôvodného nastavenia.

Zásuvka ZeroZone

Čerstvé, akoby priamo z mora
Zásuvka s konštantnou teplotou okolo 0 °C je ideálna pre skladovanie čerstvého alebo marinovaného mäsa, rýb a morských plodov. Predlžuje čerstvosť delikátneho jedla a udržuje jeho prirodzenú šťavnatosť a živiny.

CrispActive s VitaLight

Lepšie nutričné hodnoty čerstvých potravín
Chladničky s mrazničkou Gorenje ConvertActive, majú špeciálnu funkciu s názvom CrispActive zásuvka. Táto zásuvka obsahuje LED svetlo, ktoré pomáha v procese fotosyntézy. Predlžuje čerstvosť a zachováva vitamín C, nevyhnutný pre ochranu imunitného systému a v boji proti vírusom. Táto funkcia pomáha spomaliť proces zrenia, čím si ovocie a zelenina prirodzene dlhšie uchová všetkých vitamíny a minerálne látky obsiahnuté vo vnútri.

Kúzlo, ktoré zmení mrazničku na chladničku

Jedine u ConvertActive chladničkách s mrazničkou
Ďalšou novinkou v tomto roku u Gorenje je ConvertActive chladnička s mrazničkou. Tento model je skutočne univerzálny, pretože oddelenie mrazničky môže byť jednoducho zmenený na chladničku. Jednoduchým stlačením tlačidla. Dve hodiny po aktivácii je teplotné rozmedzie +4 až +9°C v hornej časti a -2 až +3°C v dolnej časti. Výsledkom je chladnička s objemom 200 l a viac úložného priestoru. S takýmto spotrebičom už nebudete váhať pri plánovaní veľkej party, pretože ConvertActive chladnička ponúka dostatok priestoru pre všetky vaše nápoje, občerstvenie, zákusky a iné dobroty.

* Stačí si vybrať symbol na displeji, stlačiť a podržať po dobu 5 sekúnd a nastaví sa teplota medzi v rozsahu -2 až +3°C