Prerábka kuchyne: Choďte do retra! - Gorenje

Prerábka kuchyne: Choďte do retra!

Kuchyňa je zvyčajne tým najpredvídateľnejším miestom v dome, avšak nemalo by to tak byť. Je predsa srdcom domácnosti, miestom, kde vznikajú spomienky. Keďže v nej trávime veľa času, kuchyňa mala by evokovať nielen pocit domácej pohody, ale odrážať aj náš vnútorný zmysel pre štýl. Vytvorenie kuchyne s osobnosťou nielenže pridáva na jedinečnosti, ale dáva celému obydliu nový charakter.

Moderné retro: inšpirácie z polovice storočia pre vašu kuchyňu.

Ak chcete, aby vzhľad Vašej kuchyne zašiel ďalej, než len klasickým, umierneným smerom, vyskúšajte zapojiť zmysel pre retro štýl. Retro interiéry inšpirované 50. a 60. rokmi ponúkajú jedinečný a ľúbivý štýl a opäť sa stávajú vyhľadávaným trendom v interiérovom dizajne. Avšak odvážne vzory a nevšedné farby retro štýlu nie sú určené pre bojazlivé povahy. Retro spraví z Vašej kuchyne kúzelné miesto - voľba je na Vás!

Prečítajte si nasledujúce rady a naučte sa znova vytvoriť príťažlivý retro štýl z polovice minulého storočia vo svojej kuchyni.

1. Farebné kombinácie

Pravidlo číslo jedna: buďte odvážni! Farba je základom izby, tak si dobre rozmyslite, aká farebná schéma sa bude do Vašej, retrom inšpirované kuchyne, najlepšie hodiť. Pohrajte sa s čiernou a bielou, mäkkými pastelovými farbami, ako napríklad svetlo modrou a béžovou, a odvážnejšími farbami ako červenou, limetkovo zelenou, oranžovou, tyrkysovou či šedou.

2. Odvážné vzory

Jednoduché, opakujúce sa geometrické tvary a motívy, ako napríklad príbory, zvieratá a ovocie, kombinované s odvážnymi a niekedy aj kontrastnými farbami, sú stelesnením ikonického retro dizajnu. Využite ich pri modernizácii stien Vašej kuchyne alebo ich vložte prvok napríklad do obkladačiek, vankúšov, obrusov alebo osvetľovacích prvkov. 

3. Grafické prvky a umelecké dotyky

Jednoduchá grafika alebo umelecké diela inšpirované Pop Artom sú vynikajúcim spôsobom ako dodať trochu retro šarmu aj do inak moderného interiéru. Ak chcete vytvoriť dramatický vizuálny efekt, vyberte si veľkoformátové umelecké dielo.

4. Moderné napodobeniny retro spotrebičov

Kuchyňa by mala byť nielen krásna, ale aj funkčná. Vybavte ju modernými napodobeninami retro spotrebičov, ktoré využívajú súčasné technológie, ale majú retro vzhľad. Pri výbere dominantných retro kusov hľadajte odvážne farby a zaoblené hrany, ktoré dajú priestoru jedinečný nádych retra.
5. Ikonické retro dizajnové prvky

Posuňte svoj retro interiér o krok ďalej a vzdajte hold polovici minulého storočia ikonickými, dizajnovými kúskami vo Vašej kuchyni. Odlíšte sa od davu staršou lampou alebo sa vráťte v čase s parádnou retro chladničkou a barovými stoličkami s 50. rokov. Ste pripravení na niečo ešte odvážnejšie? Kúpte si blikajúci neónový nápis.

Chladnička Gorenje Retro Special Edition, navrhnutá podľa legendárnej dodávky Volkswagen T1 z 50. rokov, ktorým sa tiež niekedy hovorí "Ponorka", svojou pastelovo modrou alebo bordovou farbou, hladkými, zaoblenými hranami nepochybne vdýchne Vašej kuchyni ducha dávno minulých dekád. Vášmu domovu nedá len štipku retro štýlu, ale získa si Vaše srdce svojou praktickosťou a najnovšími technológiami, ktoré z nej urobia nenahraditeľný prvok Vašej kuchyne.