Nové vízie Gorenje na veľtrhu IFA 2018 - Gorenje

Archív noviniek

Štvrtok, 6. September 2018

Nové vízie Gorenje na veľtrhu IFA 2018

Uznávaný svetový výrobca domácich spotrebičov a kuchýň GORENJE, ktorý vyniká nad konkurenciou nielen technologickou dokonalosťou svojich výrobkov, ale aj jedinečným dizajnom, sa predstavil na tohtoročnej IFA 2018 - popredným veľtrhom spotrebnej elektroniky a domácich spotrebičov - už po jedenásty krát.
Spoločnosť Gorenje vybavuje slovenské domácnosti kvalitnými spotrebičmi už viac ako štyridsať päť rokov. Dnes preukázateľne patrí medzi najlepšie z najlepších, aj preto Gorenje nemohla chýbať ani na vyhlásenom berlínskom veľtrhu IFA, ktorý prebiehal od 31. augusta do 5. septembra. Aj tento rok tu obľúbený výrobca domácich spotrebičov a kuchýň opäť zažiaril vo veľkom štýle. Predstavil totiž širokú paletu technologicky zdokonalených, energeticky úsporných a precízne navrhnutých výrobkov pre domácnosť, ktoré poskytujú svojim užívateľom ešte jednoduchšiu a rýchlejšiu pomoc pri každodenných rituáloch v kuchyni a dvíhajú tak pomyselnú latku intuitívnych domácich spotrebičov na ďalšiu úroveň.

Inteligentné a dizajnové
Celý rad nových dizajnových kuchynských línií bol vytvorený v spolupráci s poprednými svetovými dizajnérmi, čím Gorenje opäť jednoznačne posilnila povesť tvorcov trendov na poli domácich spotrebičov. K videniu tak boli napríklad novinky vyvinuté v spolupráci so slávnym francúzskym návrhárom Ora Ïtom či značkou športového tovaru HEAD aj mnohé rozšírenie kolekcií signatúrnych kuchýň Retro, Classico či Simplicity.
S vývojom zameraným na budúcnosť navyše spoločnosť Gorenje odhalila aj platformu Gorenje ConnectLife s radom spotrebičov, ktoré vstúpia na trh v roku 2019. Jedná sa o prevratný krok k oveľa prepojenejšiemu a jednoduchšiemu každodennému životu. Nová platforma ConnectLife totiž prepojí spotrebiče v domácnosti s integrovanými digitálnymi asistentmi Gorenje (bot), službami a produktami tretích strán či s osobnými asistentmi, ako je Alexa, Google či Siri. Bezproblémovo pripojené spotrebiče tak prinesú svojim užívateľom nielen oveľa väčší užívateľský komfort, ale aj zjednodušené ovládanie.

Čerstvé, ako z prírody
V rámci veľtrhu bolo možné prezrieť si aj rad vstavaných chladničiek Gorenje NatureFresh či voľne stojace modely Gorenje IonGeneration, ktoré vynikajú svojím hi-endový vzhľadom i radom inovatívnych funkcií napodobňujúcich čo najprirodzenejšie podmienky skladovania potravín s vnútornou mikroklímou. Nechýba im zásuvka CrispZone s nižšou teplotou a nastaviteľnou úrovňou vlhkosti, ktorá je ideálna pre ukladanie čerstvých produktov s tendenciou sa rýchlo kaziť, ani špeciálne VitaLight pre zachovanie prirodzeného procesu zrenia ovocia a zeleniny. Starostlivo navrhnutá chladiaca časť s nastaviteľnými policami MultiAdjust navyše umožňuje užívateľovi plne využívať maximálnu kapacitu chladničky so špeciálnym skrytým priestorom HiddenSpace. Akýkoľvek typ potravín možno teda uskladniť prakticky kdekoľvek a vďaka inovovanej technológii IonAir so systémom DynamiCooling či MultiFlow 360°, ktoré vyrovnávajú teplotu v celej chladničke, je zabezpečené maximálne predĺženie čerstvosti potravín.

Umyjete viac za menej času
Inovované umývačky Gorenje SmartFlex predstavené na IFA 2018 sú vybavené množstvom všestranných funkcií aj praktickými riešeniami. Majú novo flexibilný interiér s tromi výškovo nastaviteľnými koši, takže ponúkajú dostatok miesta na riad i pre veľkú rodinu. Navyše vďaka technológii IonTech s princípom ionizácie umývačka nie je cítiť, ani keď je dlhšiu dobu bez prevádzky. Nemusíte ju teda zapínať denne len z polovice zaplnenú, čím ušetríte energiu aj vodu. Obľúbite si iste aj funkciu SpeedWash, s ktorou môžete skrátiť programy umývania, napríklad rýchle umývanie na rekordných 15 minút alebo TotalDry, ktorá automaticky pootvorí dvierka preto, aby bol váš riad vždy perfektne suchý.

Premiéra patentovaných bubnov v nových práčkach a sušičkách
Spoločnosť Gorenje s hrdosťou predstavila aj nový rad práčok a sušičiek WaveActive s unikátnym vlnovým profilom bubna v kombinácii so špeciálnymi vlnovými 3D rebrami, poskytujúce najstarostlivejšie ošetrenie Vášho oblečenia, dokonalú čistotu a minimum pokrčenia. S využitím technológie ión je navyše do práčky WaveActive vháňaný vzduch naplnený iónmi, ktorý spoločne so špeciálnym povrchom bubna umožňuje odstrániť až o 30% viac škvŕn bez vysokých teplôt alebo ďalších chemikálií, ktoré poškodzujú bielizeň. Funkcia SteamTech s prídavkom páry sa navyše postará o odstránenie pachov, a dokonca aj statického náboja. Skok vpred bol tiež dosiahnutý pri konštrukcii a prevedení sušičiek, kedy sa pri sušení s funkciou IonTech vzduch obohacuje o negatívne nabité ióny, ktoré sa postarajú o alergény, zvyšky dymu, peľu či baktérií, čo maximalizuje sviežosť a minimalizuje pokrčenie bielizne.

Signatúrne dizajnové kolekcie  
Pre milovníkov designu si Gorenje na IFA 2018 pripravila exkluzívne novinky do signatúrnych kuchynských liniek Retro, Classico či Simplicity. Retro kolekciu tak rozšíria napríklad chladničky v troch nových farebných prevedeniach - jablková, olivová a medená. Rovnako sa rozšírila aj zbierka malých domácich spotrebičov v Retro dizajne (mixér, ručný mixér, varná kanvica a hriankovač vo farbe slonoviny). Gorenje je pyšná aj na pokračujúcu spoluprácu s francúzskym návrhárom Ora Ïtom, ktorý pripravil facelift známej kolekcie domácich spotrebičov Gorenje by Ora Ïto, ktorá maximálne podčiarkuje hlavnú myšlienku, tzv. Simplexitu, čiže umenie zbaviť objekt zložitosti a zdôrazniť krásu jeho jednoduchosti. Novinkou je aj ľahko ovládateľný a super-rýchly HEAD by Gorenje 2 v 1 Nutri športový mixér s pridanou kuchynskou váhou, ktorá podporuje zdravý a aktívny životný štýl pod dohľadom renomovanej športovej značky HEAD. Ten jednoducho prepojíte s mobilnou aplikáciou "HEAD by Gorenje smoothie recipes", kde nájdete podrobné pokyny na prípravu zdravých a jednoduchých receptov, ktoré zdieľajú športové celebrity a ambasádori značky HEAD, ako Lara Gut, Aksel Lund Svindal či Alexandra Wenk.

Varenie aj bez michelinskej hviezdy
Nové technologicky vyspelé sporáky Gorenje, odsávače pár, indukčné varné platne a multitaskingové rúry umožnia každému, aj neskúsenému kuchárovi stať sa vo varení hviezdou. Inovovaná rada sporákov Gorenje, prezentovaná na IFA 2018, je totiž dodávaná v rôznych kombináciách, ktoré vyhovujú potrebám rôznych užívateľov: plynová rúra a varná platňa, elektrická rúra s plynovou varnou platňou, indukčná varná platňa či varná platňa HiLight ... skrátka množstvo kombinácií priamo na mieru. Určite Vás úplne ohromia novinky, ako indukčné varné platne Gorenje Omniflex s inteligentnou technológiu senzorov IQCook, ktoré ohrievajú panvice a hrnce všetkých veľkostí bez zbytočnej straty energie či nový  spotrebič 2v1 Gorenje hood in hob, ktorý kombinuje indukčný varný panel s odsávačom. A nezabudlo sa samozrejme ani na paru - Gorenje odhalila tiež novú rúru Gorenje Combi Steam 3v1. Vďaka technológii, ktorá umožňuje kombináciu horúceho vzduchu, pary a mikrovlného varenia, je nová rúra Gorenje 3v1 jedinečným samostatným spotrebičom, ktorý ponúka pohodlie všetkých troch kuchynských príprav.

Upratovanie bez starostí
V neposlednom rade boli na IFA 2018 predstavené tiež najnovšie prírastky do radu výkonných vysávačov Gorenje G-Force, ktoré sú preslávené energeticky efektívnym a veľmi tichým výkonom. Tešiť sa tak môžete z nového modelu bez vreckového vysávača s technológiou CyclonicPower i z bez šnúrového vysávača G-Force Freestyle, s ktorým získajú používatelia počas vysávania väčšiu slobodu a ľahkosť, a to nie je ani zďaleka všetko.

Skupina Gorenje tak na ďalšom veľmi úspešnom ročníku veľtrhu IFA 2018 opäť preukázala, že je jedným z popredných európskych lídrov domácich spotrebičov s viac ako 68 rokmi skúseností a neodškriepiteľným „trend setterom“. S inovatívnymi novinkami od Gorenje sa svet spotrebnej elektroniky, domácich spotrebičov a kuchýň stáva oveľa jednoduchším a prívetivejším!