4 tipy ako si zaistiť pohodové Vianoce - Gorenje

Archív noviniek

Piatok, 16. December 2016

4 tipy ako si zaistiť pohodové Vianoce

4 tipy ako si zaistiť pohodové Vianoce
Vianočná nálada sa už pomaly, ale isto vkráda do domácností. Aby ste sviatky zvládli bez stresu a zhonu, prinášame tipy na spotrebiče gorenje, ktoré mnoho práce urobia za vás.

1. Zásoby v chlade
Aby vydržali všetky zásoby, ktoré pred sviatkami nakúpite, potrebujete priestrannú chladničku. Stále populárnejšie sú americké chladničky s dvojkrídlovými dverami. Model gorenje NRS9181CX ponúka nielen dostatok priestoru, ale aj špičkový užívateľský komfort. Funkcia SuperCool, ktorá dokáže vyrovnať narušenú vnútornú teplotu väčšieho množstva potravín behom niekoľkých minút, sa pri vykladaní veľkých nákupov hodí. Počas sviatočných večerov a mnohých stretnutí s priateľmi či rodinou, využijete aj automatický výrobník ľadu, s ktorým budú vaše drinky vždy správne vychladené.

2. Každé ráno čerstvý chlieb
Ak si radi doprajete každé ráno čerstvé pečivo, nezabúdajte, že obchody budú počas sviatkov zatvorené. Nemusíte sa však vzdať vône a chuti chrumkavého, čerstvo upečeného chlebíka. Domáca pekáreň na chlieb vám pomôže s prípravou pečiva podľa vašich predstáv. Stačí večer nasypať všetky suroviny, nastaviť časovač a ráno vás bude čakať čerstvý domáci chlieb. Model gorenje BM900BKC ponúka až 15 programov, vrátane možnosti upiecť si bezlepkový chlieb či uvariť domáci džem s programom „Marmalade“. Sviatočné raňajky tak môžu pozostávať z krajca čerstvého domáceho chleba s domácou marmeládou.

3. Urobia prácu za vás
Umývačky riadu gorenje SmartFlex s ľahkosťou zvládnu umyť všetok riad po Štedrej večeri či silvestrovskej párty. Vďaka trom košom a flexibilnému interiéru umyjú až 16 jedálenských súprav naraz. Praktickým pomocníkom je aj 15-minútový program SpeedWash, ktorý umyje riady z jedného chodu kým vy podávate ďalší. Moderná senzorová technológia zabezpečí optimálnu spotrebu energie a vody. Nová generácia umývačiek gorenje znižuje spotrebu vody na 6,9 l na jeden umývací cyklus a ponúka najvyššiu úroveň energetickej úspory - A+++-10%. S umývačkami riadu SmartFlex sa nemusíte trápiť ani pri výbere špeciálnych programov pre sklo či intenzívne čistenie. Jeden program AutoProgramme sa sám prispôsobí všetkým vašim potrebám.

4. Nestrácajte čas žehlením
Sušička bielizne gorenje sa môže ľahko stať vašim najlepším priateľom, najmä ak ste v zhone. Sušičky z radu SensoCARE sú energeticky úsporné, tiché a majú množstvo užitočných funkcií. Napríklad kondenzačná sušička gorenje D76SY2W s Antcicrease systémom, ktorý chráni tkaniny pred pokrčením. Žehlenie sa tak stáva menej náročným, podstatne efektívnejším, prípadne nie je vôbec potrebné! Tkaniny si zachovajú svoj tvar a pružnosť. Vnútro sušičky je dostatočne veľké aj pre objemné tkaniny a tak určite zvládne vysušiť všetku bielizeň po rodinnom výlete. Mimoriadne úsporné sušenie zabezpečí tepelné čerpadlo, ktoré využíva ako chladiacu, tak ohrievaciu časť. Plné využitie vedie až ku 50 % zníženiu spotreby energie v porovnaní s triedou A.