Dizajnová kuchyňa pod stromček - Gorenje

Archív noviniek

Štvrtok, 1. December 2016

Dizajnová kuchyňa pod stromček

Čo tak svoju starú nudnú kuchyňu premeniť na dizajnové miesto, ktorým sa budete pýšiť? Inšpirujte sa dizajnovými kúskami z kolekcie gorenje Ora-Ïto. Domáce spotrebiče z tejto kolekcie povznesú kuchyňu na nadčasový skvost!
Čas obdivovať

Mladý kreatívny francúzsky návrhár Ora-Ïto sa vyhýba prchavým módnym trendom. Namiesto toho vyvinul svoj vlastný rozpoznateľný štýl, ktorým rieši jednu z najnáročnejších výziev moderného dizajnu: ako zjednodušiť výrobok s celým radom zložitých funkcií, aby bol užívateľsky príjemný a príťažlivý. Spoločnosť gorenje tiež verí vo filozofiu zjednodušovania. Usiluje sa preto o vytvorenie inovatívnych spotrebičov, ktoré sa aj napriek svojej zložitosti jednoducho a intuitívne ovládajú. Užívateľom tak zostáva viac času na dôležité veci v živote.

Pokročilá technológia s exkluzívnym dizajnom

Kolekcia gorenje Ora-Ïto bola už od svojho uvedenia na trh zhmotnením elegancie, inteligencie a krásy. Do kuchýň dodnes prináša budúcnosť s nádychom sofistikovanosti. Kolekcia voľne stojacich a vstavaných kombinovaných chladničiek, mikrovlnných rúr, vstavaných multifunkčných rúr, rôznych typov varných dosiek, odsávačov pár aj dekoratívnych krytov pre integrované umývačky riadov a mikrovlnné rúry je dostupná v čiernej alebo bielej farbe.

Vstavaná rúra BO87-ORA-X má tradičný HomeMade tvar rúry, ktorý disponuje všetkými vynikajúcimi vlastnosťami pečenia v tradičných peciach na drevo. Horúci vzduch môže voľne cirkulovať a rovnomerne tak prúdi okolo pripravovaného jedla. Vďaka tomu dosiahnete vynikajúce výsledky pečenia: chrumkavé zvonka a šťavnaté vo vnútri. Dizajnová rúra z kolekcie Ora-Ïto nebude len pekným kúskom v kuchyni. Uľahčí vám aj prípravu viacerých jedál naraz. Väčší objem rúry (až 67 l) zabezpečí vynikajúci prehľad a vďaka rovnomernej distribúcii horúceho vzduchu, ktorá zaistí, že jedlo bude upečené na každej úrovni, môžete piecť až na 3 plechoch súčasne.

Sklokeramická varná doska ECT680-ORA chytí za srdce svojím nadčasovým dizajnom. Ovláda sa iba dotykom prsta a vďaka špeciálnej funkcii umožňuje zväčšiť varný povrch, ktorý je obzvlášť vhodný pre väčšie nádoby. Automatický systém BoilControl dočasne upravuje výkon varnej zóny, aby sa zabránilo pretečeniu tekutín alebo rozvareniu jedla. V záujme bezpečnosti sa varný panel po dosiahnutí časového limitu sám vypne. Funkcia StayWarm udržiava potraviny pri konštantnej teplote 70°C, kým nenastane správny čas na ich servírovanie. Jedlo si tak zachová pôvodnú chuť a teplotu až do podávania.

Vzhľad kuchyne vybavenej spotrebičmi z dizajnového radu gorenje Ora-Ïto korunuje odsávač pár DKG552-ORA, ktorý kombinuje sklo a elegantnú čiernu farbu. Tento výkonný komínový odsávač pár disponuje trojstupňovým perimetrickým odsávaním, čiže odsáva paru po obvode. Rýchlo a bez veľkého hluku zachytí mastnú paru a tuky vznikajúce pri varení a odstráni z kuchyne nepríjemné pachy.

Hoci sa Ora-Ïto zdráha hovoriť o trendoch, obdivuje moderný dizajn: „Vymýšľať dizajn budúcnosti je pre mňa skutočné dobrodružstvo,“ hovorí. Na jar budúceho roka bude Ora-Ïto vo svojom dobrodružstve po boku gorenje pokračovať.