Dokonalá letná párty - Gorenje

Archív noviniek

Streda, 6. Júl 2016, BRATISLAVA

Dokonalá letná párty

Dokonalá letná párty
Nastal čas dovoleniek a teplých letných večerov, ku ktorým neodmysliteľne patria grilovačky a záhradné párty. Pripravte nezabudnuteľnú hostinu pre svojich priateľov. S prípravou dokonalého pohostenia vám pomôžu spotrebiče gorenje.
Dostatočný prísun ovocia a zeleniny cez leto priam nabáda k experimentom so zdravými šťavami. Privítajte svojich priateľov originálnymi domácimi džúsmi. Odšťavovač gorenje 4800 VWY využíva metódu pomalého odšťavovania. Bežné odšťavovače využívajú vysokú rýchlosť otáčok čepele (1 500 – 2 500 otáčok za minútu), aby rozšírili bunkové steny a uvoľnili z nich šťavu. Vertikálny pohyb pomaly odšťavujúceho slimáka (70 otáčok za minútu) rozbíja ovocie a zeleninu a potom oddeľuje extrahovanú šťavu a dreň. Výsledkom je len malý počet bubliniek vzduchu vnútri šťavy. Šťava je jemnejšia a teplota šťavy nižšia, vďaka čomu sa zachovávajú vitamíny a enzýmy. Pomalé odšťavovanie navyše zachová aj viac prospešnej vlákniny. Džús je tak nielen chutnejší, ale aj zdravší. Dreň z použitého ovocia či zeleniny sa zhromažďuje v samostatnej nádobe. Odporúčame použiť zvyšky drene pri príprave polievok či omáčok. Ďalší originálny spôsob, ako prekvapiť hostí na vašej párty.
S čistením a údržbou si nemusíte lámať hlavu. Nádoby jednoducho umyjete v umývačke. Ďalším bonusom je tichá prevádzka.

Ideálny spoločník na leto
Hitom všetkých letných osláv sa zaručene stane výrobník ľadu, vďaka ktorému si rýchlo a pohodlne pripravíte dostatočné množstvo ľadu pre osviežujúce nápoje. Vyrobník ľadu gorenje vyrobí za desať minút 80g ľadu a počas jedného dňa až 12kg ľadu s kockami rôznych veľkostí! Na prevádzku výrobníka netreba napojenie na vodu, preto je ideálny aj na použitie v kempoch, na lodi, v karavane alebo v kancelárii. Výrobník ľadu IMC1200S je ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí si chcú užiť letné dni s poctivo vychladením nápojom v ruke.

Celoročná grilovacia sezóna
Grilovanie je letným evergreenom v príprave pokrmov. Žiadna dobrá párty sa bez neho neobíde. Vedeli ste však, že klasické záhradné grilovanie ako ho poznáme, môže byť za určitých okolností aj škodlivé? Pripaľovaním mäsa na vysokom plameni a odkvapkávaním prebytočného tuku do ohniska sa uvoľňujú karcinogénne látky, ktoré následne kontaminujú pripravovaný pokrm. Zdravšiu formu grilovania umožňuje elektrický či kontaktný gril. Kontaktný gril pritom ponúka výhodu na nezaplatenie – možnosť využívať ho celoročne, bez ohľadu na počasie. Sezóna grilovačiek s priateľmi sa tak nemusí skončiť s posledným letným dňom.
Zeleninu, huby, mäso každého druhu či ryby ugrilujete šetrne so zachovaním výživových hodnôt jedál v kontaktnom grile Gorenje KR1800WPRO. Znamenité chute grilovaných špecialít ako z pravého roštu vytvoríte pomocou štyroch teplotných stupňov, na platniach s odolným a nepriľnavým teflónovým povrchom. Gril je tiež vybavený praktickými rukoväťami pre bezpečné prenášanie. Či svieti slnko, prší alebo sneží, kontaktný gril je vždy k dispozícii. Navyše nemusíte zakaždým zháňať drevené uhlie či brikety na "rozkúrenie".