Tipy na vianočné darčeky - Gorenje

Archív noviniek

Streda, 18. November 2015, BRATISLAVA

Tipy na vianočné darčeky

Tipy na vianočné darčeky

Vianoce sú sviatkami pohody a pokoja, ktoré trávime v kruhu rodiny. Neodmysliteľne k nim patria koláče, vianočný stromček a darčeky. Vybrať vhodný darček pre našich blízkych však nie je vždy jednoduché. Spoločnosť gorenje vám prináša tipy, ktoré sú praktické a zaručene potešia.

PRE ŇU

Zdravé polievky rýchlo a jednoducho

V súčasnosti je trendom zdravý životný štýl, ktorý zahŕňa nielen športové aktivity, ale aj zdravý stravovací režim. Multifunkčný elektrický hrniec Gorenje BS 1600E je ideálny pre tých, ktorí si chcú vychutnať nielen lahodné jedlá plné vitamínov a vlákniny, ale aj aktívny voľný čas. Kombinácia mixéra a variča efektívne skracuje čas prípravy pokrmu. Vďaka viacerým programom si v ňom môžete pripraviť čerstvé smoothie, polievku alebo omáčku na cestoviny. Nádoba s objemom 2 l je vyrobená z pevného skla, čo umožňuje sekanie ľadu alebo prípravu teplých pokrmov. Multifunkčný elektrický hrniec disponuje troma programami na varenie.

Orientačná cena: 145 €

Doprajte si vitamíny aj v zime

Potrebné vitamíny si v zime môžete doplniť pohárom čerstvého džúsu. Pripravíte si ho jednoducho vďaka odšťavovaču Gorenje JC801G v štýlovej zelenej farbe. Má špeciálnu technológiu filtrácie, ktorá prináša hustejšie a jemnejšie odšťavovanie, väčšie množstvo džúsu a lepšiu kvalitu. K nej výrazne prispeje aj mikrofilter pre dokonalú filtráciu a možnosť plynule nastaviť potrebnú rýchlosť. Odšťavovač je tiež vybavený extra veľkým XXL otvorom pre vkladanie celých surovín. Ušetríte tak čas a námahu so zdĺhavým krájaním. Príjemným bonusom je tichá, užívateľsky nenáročná a bezpečná prevádzka.

Orientačná cena: 59,99 €

Sušené ovocie ako zdravá náhrada sladkostí

Sušenie je jedným z najstarších a najjednoduchších spôsobov konzervácie potravín. Šetrnou dehydratáciou, odstránením vody a vlhkosti zostáva uchovaná nutričná hodnota pokrmu. Vďaka výkonnej sušičke potravín Gorenje FDK 24 DW je na stole v priebehu chvíle zdravá desiata – sušené ovocie, zelenina či kúsky mäsa. Päť veľkých (v priemere 31 cm) odnímateľných, výškovo nastaviteľných zásobníkov, ponúka veľa priestoru na sušenie, vrátane veľkých kusov alebo hrubých plátkov. Jednoducho ovládateľný digitálny časovač s LED displejom možno nastaviť na 30 min. až 19 hod. a rozsah použiteľných teplôt je 35°C až 70°C.

Orientačná cena: 54,99 €

PRE NEHO

Raňajky z vlastnej pekárne

Raňajky by mali byť plné vitamínov  a živín, aby nám dodali energiu na celé predpoludnie. Nechce sa vám ráno skôr vstávať a ísť do obchodu pre čerstvé pečivo? S novým modelom domácej pekárne Gorenje BM900BKC nebudete musieť. Stačí večer nasypať všetky suroviny do pekárne, nastaviť časovač a ráno budete mať prichystaný čerstvý chlieb podľa vašich predstáv. Tento model ponúka 15 programov vrátane možnosti upiecť si bezlepkový chlieb. Môžete si tak pripraviť zdravšiu verziu bieleho pečiva priamo doma. Ak uprednostňujete sladké raňajky, určite oceníte jeho špeciálny program na varenie džemov „Marmalade“. Čo môže byť lepšie ako krajec čerstvého domáceho chleba s domácou marmeládou? Raňajkám, ktoré zasýtia celú rodinu, tak nasadí korunu domáci džem vlastnej výroby.

Orientačná cena: 72,99 €

Ideálny spoločník na každú párty

Zabavte sa s priateľmi a vyskúšajte vlastnoručne vyrobené koktaily alebo si len tak večer vychutnávajte svoju obľúbenú whisky s ľadom. Nový výrobník ľadu Gorenje IMC1200S spríjemní každú oslavu s rodinou alebo priateľmi. Za desať minúť vyrobí 80 g ľadu a počas jedného dňa až 12 kg ľadu! Pre prevádzku výrobníka ľadu nie je potrebné napojenie na vodu, preto je ideálny pre použitie v kempoch, na lodi, v karavane alebo aj v kancelárii.

Orientačná cena: 222 €

PRE CELÚ RODINU

Nestrácajte čas umývaním riadu

Umývačky riadu nie sú v súčasnosti luxusným doplnkom kuchýň, ale majú svoje opodstatnenie. Okrem toho, že šetria čas, šetria aj náklady za vodu. Jeden program spotrebuje na umytie riadu až o štvrtinu menej vody ako ručné umývanie v kuchynskom dreze. Voľne stojaca umývačka riadu Gorenje GS 52214W zvládne umyť a usušiť 9 sád riadu. Svojimi rozmermi sa pokojne zmestí aj do menšej kuchyne. Dômyselný systém Aqua Stop stráži akýkoľvek únik vody v priebehu umývania. V prípade poruchy zastaví ďalšie napúšťanie vody a postará sa o odčerpanie vody z umývačky. Vďaka funkcii Odložený štart je možné naprogramovať automatické zapnutie umývačky. Môžete tak využívať umývanie napríklad počas zvýhodnených nočných taríf za elektrinu alebo si jednoducho čas umývania prispôsobíte chodu svojej domácnosti.

Orientačná cena: 299 €

Retro nabité najnovšími technológiami

Nové chladničky gorenje Retro sú ikonou domova. Sú charakteristické hravými farbami a tvarom, typickým pre rok 1950. Vyjadrujú osobnosť a životný štýl majiteľa, bez ohľadu na to, či ide o romantický, šik alebo funky štýl. Model Gorenje Retro RB60299 je okrem klasickej čiernej a bielej k dispozícii aj v ďalších siedmych farbách.  Avšak úchvatný vzhľad nie je všetko, čo tieto chladničky ponúkajú. Vyznačujú sa mimoriadne úspornou prevádzkou, nakoľko sú zaradené do energetickej triedy A++.  Najnovšie sa môžu pochváliť pozoruhodnou technológiou IonAir, ktorá spomaľuje degeneračné procesy v potravinách.

Orientačná cena: 799 €