Retro nabité najnovšími technológiami - Gorenje

Archív noviniek

Utorok, 29. September 2015, BRATISLAVA

Retro nabité najnovšími technológiami

Retro nabité najnovšími technológiami
Gorenje Retro chladničky sú nadčasovým dizajnovým prvkom každej kuchyne, aj preto sú stále veľmi populárne. Ich charakteristickou črtou sú zaoblené hrany a hravé farby. Teraz sú tieto modely vybavené Ion Generation s pokročilou technológiou IonAir. Tieto moderné technológie vytvárajú v chladničke prirodzenú mikroklímu, vďaka ktorej zostávajú potraviny dlhšie čerstvé.

Legendárny dizajn

Retro chladničky sú ikonou domova. Sú spôsobom, ako vyjadriť osobnosť a životný štýl majiteľa, bez ohľadu na to, či ide o romantický, šik alebo funky štýl. Gorenje Retro Collection ponúka širokú škálu farieb a modelov pre každého. Šik chladničky sú k dispozícii v čiernej a bordovej farbe, romantické modely sú vo farbe kávy, šampanského a horkej čokolády a funky sú k dispozícii v oranžovej, zelenej, červenej a modrej. Všetky modely sú charakteristické zaoblenými hranami, typickými pre rok 1950, robustnou rukoväťou, veľkým logom Gorenje a moderným vnútrom chladničky. Avšak úchvatný vzhľad nie je všetko, čo tieto chladničky ponúkajú. Najnovšie sa môžu pochváliť pozoruhodnou technológiou IonAir, ktorá spomaľuje degeneračné procesy v potravinách.

Potraviny dlhšie čerstvé

Európske domácnosti sa zbavujú viac ako 79 kg potravín na osobu ročne, z ktorých väčšinu tvorí ovocie alebo zelenina. Spoločnosť Gorenje preto vyvinula platformu Ion Generations, ktorá v sebe kombinuje inteligentné technológie, užitočné funkcie a pokročilé užívateľské riešenia. Touto technológiou boli doteraz vybavené iba chladničky najnovšej generácie varenia, ale už sa ňou môžu pochváliť aj nové modely chladničiek Retro.

Chladničky z gorenje Retro Collection sa vyznačujú mimoriadne úspornou prevádzkou, nakoľko sú zaradené do energetickej triedy medzi A++ a A+++. Sú dostupné v troch prevedeniach, ktoré sa líšia aj konštrukčnou výškou. Najvyššou (189 cm) je kombinovaná chladnička s mrazničkou v spodnej časti. Menšiu výšku 173 cm dosahuje model s opačným usporiadaním chladiacej a mraziacej časti. Najnižšia – 154 cm vysoká – je jednodverová chladnička. Súčasťou vnútornej výbavy sú sklenené police a množstvo praktických detailov, napríklad držiak na fľaše alebo veľká úložná nádoba na zeleninu. K optimálnej kondícii uskladnených potravín prispievajú ďalšie inovatívne funkcie:

  • AdaptTech – inteligentný systém, ktorý zbiera a vyhodnocuje údaje o frekvencii otvárania dverí počas týždňa. Na základe toho reguluje riadenie teploty v chladničke. Jedlo tak ostáva čerstvé a bohaté na vitamíny.
  • IonAir s technológiou MULTIFLOW 360° - udržuje intenzívnu cirkuláciu ionizovaného vzduchu, ktorý napodobňuje prírodnú klímu a udržiava rovnomernú a konštantnú teplotu na každej polici.
  • NoFrost Plus – účinne bráni hromadeniu námrazy na potravinách a ľadu vo vnútri mrazničky.
  • CrispZone s HumidityControl – pomocou systému HumidityControl možno nastavovať úrovne vlhkosti vo vnútri zásuvky CrispZone. Ovocie a zelenina tak ostávajú dlhšie čerstvé a zachovávajú si svoje vitamíny.
  • ZeroZone – je priehradka ideálna na ukladanie rýb a mäsa pri ideálnej teplote okolo 0°C.
  • SuperCool – funkcia rýchleho chladenia sa ukáže ako obzvlášť vhodná po týždennom nákupe.
  • XtremeFreeze – zaisťuje dokonalé zmrazenie, a tak chráni všetky výživové hodnoty potravín aj po rozmrazení.
  • EcoMode – automaticky optimalizuje prevádzku chladničky pre úsporu energie počas dovolenky.