Prispôsobená vášmu obrazu - Gorenje

Archív noviniek

Utorok, 22. September 2015, BRATISLAVA

Prispôsobená vášmu obrazu

Prispôsobená vášmu obrazu

Philippe Starck vytvoril pre Gorenje novú dizajnovú kolekciu

Jedinečná dizajnová kolekcia kuchynských spotrebičov vznikla spojením kvalitných technológií s minimalistickým dizajnom. Spoločnosť Gorenje v spolupráci s celosvetovo uznávaným dizajnérom Philippom Starckom vytvorila novú kolekciu  kuchynských spotrebičov Gorenje by Starck. 

Vzhľadovo osviežujúca línia je výsledkom skúseností a tvorivej sily jedného z najvyhľadávanejších dizajnérov súčasnosti, ktorý úspešne využil všetky možnosti moderných technológií uspokojujúcich potreby a priania užívateľov. Rúra, varná doska, odsávač pár, mikrovlnka a chladnička sa predstavujú v prestížnej kombinácii nerezovej ocele a vysoko reflexného skla. Kolekcia sa vyznačuje špičkovou technológiou a výnimočnou energetickou účinnosťou. Minimalistický dizajn s prvotriednym odrazovým sklom a nerezovou oceľou prirodzene splynie so svojím okolím a doslova sa stane odrazom životného štýlu a osobnosti svojho majiteľa. Starostlivo zadefinované detaily a efekty, spolu s výraznými oranžovými držadlami, zapália osobitú iskru života v každej kuchyni. Všetky spotrebiče z dizajnového radu Gorenje by Starck sa vyznačujú jednoduchou eleganciou, špičkovou technológiou a poskytujú vynikajúcu energetickú účinnosť.

„Pri navrhovaní kolekcie Gorenje by Starck bolo cieľom skĺbiť technickú dokonalosť s pocitom útulnosti a teplom domova. Elegancia tejto kolekcie spočíva v prepojení vysokej kvality a minimalistického dizajnu,“ vysvetľuje Philippe Starck.

Odsávače pár Gorenje by Starck sú vybavené snímačom AdaptTech, ktorý detekuje úroveň nečistôt, pár a plynov. Na základe toho potom odsávač automaticky upravuje rýchlosť ventilátora, prípadne ho úplne zastaví, ak je už vzduch čistý. Inovatívny sací systém P.A.S. optimalizuje spotrebu energie, znižuje hluk a odsávanie vzduchu je podstatne účinnejšie.

Rúry z kolekcie Gorenje by Starck sú vybavené unikátnym systémom ventilácie, ktorý zaručuje optimálnu cirkuláciu tepla. To umožňuje simultánne pečenie na mnohých úrovniach bez zmiešania vôní. Všetky mikrovlnky sú vybavené technológiou Inverter, umožňujúcou rovnomerné rozloženie energie na ohrev jedla. Vo výsledku si jedlo zachová svoju pôvodnú štruktúru, vrátane minerálov, vitamínov a čas varenia sa skracuje, čo znižuje spotrebu energie.

Funkcia XpandZone umožňuje varenie takmer na celom povrchu indukčných varných dosiek. Prepojenie zón poskytuje viac priestoru pre varenie a miesto pre väčšie nádoby alebo kombináciu 2 a viac menších nádob. Technológia Powerzone zvýši výkon varnej dosky o 25 %, čo umožňuje rýchlejšie varenie s menším množstvom energie.

Chladničky sú vybavené technológiou IonAir, ktorá napodobňuje prirodzený proces ionizácie a udržiava tak potraviny dlhšie čerstvé. Systém AdaptTech sleduje zvyky užívateľa počas siedmych dní a každodenne zaznamenáva obdobie častého otvárania dverí chladničky. Na základe toho spotrebič prispôsobí svoju prevádzku a pri častom otváraní dverí si koordinuje teplotu vo vnútri chladničky.

Všetky kuchynské spotrebiče z novej kolekcie Gorenje by Starck prichádzajú na trh s rovnakým dizajnom, takže si užívateľ môže vytvoriť jedinečnú kuchyňu zodpovedajúcu jeho životnému štýlu a osobnosti. Minimalistický návrh zahŕňa kombináciu nerezovej ocele a vysoko reflexné sklo doslova odráža spotrebiteľa a jeho životné prostredie. Starostlivo definované detaily a efekty, spolu s oranžovými držadlami vnesú osobitú iskru elegancie do každej kuchyne.

Domáce spotrebiče z novej kolekcie domácich spotrebičov Gorenje by Starck budete mať môcť doma už začiatkom roka 2016.

Philippe Starck (*1949) je enfant terrible medzi dizajnérmi a jedna z najznámejších kreatívnych myslí súčasnosti. Jeho pracovné ocenenia začali naberať na intenzite najmä po roku 1982, kedy navrhol interiér súkromného apartmánu vtedajšieho francúzskeho prezidenta François Mitterranda. Starck sa celosvetovo preslávil s odšťavovačom na citrón v podobe pavúka. Po tomto úspechu rozbehla jeho kariéra nielen interiérového, ale produktového dizajnéra. Jeho práca provokuje kombináciou hravosti a spektakulárneho štýlu.

Jeho hlboké chápanie súčasných mutácií, láska k nápadom, túžba brániť inteligenciu užitočnosti - a zároveň užitočnosť  inteligencie - sprevádzajú jednu kultovú tvorbu za druhou. Od každodenných výrobkov ako je nábytok a odšťavovače, k revolučným mega jachtám, individuálnym veterným mlynom, elektrickým bicyklom alebo hotelom a reštauráciám, ktoré sa usilujú byť podnetné, stimulujúce a oplývajúce životom.