Nebráňme mu čo najviac nasávať - Gorenje

Archív noviniek

Streda, 28. Január 2015

Nebráňme mu čo najviac nasávať

Nebráňme mu čo najviac nasávať

Pravidelné čistenie domácich spotrebičov je pre väčšinu z nás samozrejmosť, avšak na odsávač pár často neúmyselne zabúdame. On však nepochybne potrebuje našu starostlivosť, aby si mohol dôsledne plniť svoju funkciu. Takže, ruku na srdce, ako často sa venujete jeho údržbe? Hovoríte, že sa vám do toho nikdy nechce a predovšetkým neviete ako na to? Ide o jednoduchý úkon, ktorý navyše nezaberie viac ako pár minút. Preto bez obáv do toho!  

Pri čistení odsávača pár sa najskôr zamerajme na kovový filter, ktorý zachytáva mastnotu. Ten možno jednoducho vybrať a umyť. Výrobcovia ho odporúčajú čistiť jedenkrát mesačne. Použite na to bežné čistiace prostriedky alebo si to uľahčite, a umyte ho v umývačke riadu. Vtedy zvoľte krátky umývací cyklus s nízkou teplotou. 

Komínový odsávač pár gorenje DKG552–ORA-W z kolekcie Gorenje Ora-Ïto v bielom prevedení s nadčasovým dizajnom patrí predovšetkým do modernej minimalistickej kuchyne. Šírka: 55 cm

Odsávače pár s recirkuláciou, ktoré okrem zachytávania mastnoty disponujú aj filtračnou funkciou na redukciu pachov z varenia, majú zabudovaný aj uhlíkový filter. Ten čistite ideálne v dvojmesačných intervaloch podobným spôsobom ako kovový filter - pomocou bežných čistiacich prostriedkov alebo v umývačke riadu. V prípade, že si vyberiete umývačku riadu, odporúčame navoliť kompletný cyklus umývania pri teplote 65°C, samozrejme, bez ostatného kuchynského riadu. Uhlíkové filtre treba pred opätovným použitím dôkladne vysušiť. Na to môžete využiť ďalší domáci spotrebič. Filter vložte do rúry na pečenie a navoľte teplotu 100°C. Po 10-tich minútach bude filter vysušený a pripravený na použitie. Uhlíkový filter má však obmedzenú životnosť. Preto ak sa jeho vnútorná vložka pri manipulácii alebo čistení poškodí, treba ju vymeniť. Inak sa odporúča jej výmena jedenkrát za tri roky.

Komínový odsávač pár gorenje DK63CLI z kolekcie Classico vo farbe slonovej kosti umocní klasický štýl kuchyne. Šírka: 60 cm

Vonkajší povrch odsávača pár je vhodné čistiť jemnou handričkou pomocou bežných čistiacich prostriedkov alebo špeciálnych prípravkov na to určených. Avšak pozor, nikdy na to nepoužívajte prípravky s obsahom drobných abrazívnych častíc či s obsahom alkoholu.

Komínový odsávač pár gorenje DTA 9 SY2W z kolekcie Simplicity sa ovláda pomocou jedného tlačidla.  Disponuje inteligentným pamäťovým systémom - AdaptTech odsávanie. Šírka: 90 cm

Viac informácií nájdete na www.gorenje.sk

Všeobecné informácie o skupine Gorenje

Skupina Gorenje je jedným z popredných európskych výrobcov domácich spotrebičov s viac ako 60-ročnou históriou. Všetky domáce spotrebiče sú založené na inovatívnych technológiách, dizajne a energetickej úspornosti. Do skupiny Gorenje patria značky Gorenje, Asko, Atag, Pelgrim, Upo, Mora, Etna a Körting. Spotrebiče vyrábané pod týmito značkami zvyšujú kvalitu života užívateľov až v deväťdesiatich krajinách sveta.

Hlavnou oblasťou podnikania skupiny Gorenje je segment domácností, ktorý zahŕňa výrobu veľkých a malých domácich spotrebičov, kúrenia, vetrania a klimatizácie a rôznych služieb súvisiacich s domácnosťou, vrátane dizajnu.

Spoločnosť Gorenje má sídlo v Slovinsku, pričom je zo všetkých slovinských spoločností najviac orientovaná na zahraničné trhy. Až 95 % jej produkcie smeruje na export. V roku 2013 pre skupinu Gorenje pracovalo 10 639 zamestnancov, ktorí vytvorili celkový obrat vo výške 1,24 mld. eur.

Viac informácií na www.gorenje.sk a www.gorenje.com

Kontakt pre médiá

Katarína Weberová
Key Communications, s. r. o.
mobil: +421 948 636 393
e-mail: katarina.weberova@keycommunications.sk