Dizajnový a funkčný doplnok kuchyne - Gorenje

Archív noviniek

Utorok, 25. November 2014, Bratislava

Dizajnový a funkčný doplnok kuchyne

Dizajnový a funkčný doplnok kuchyne

Časy, kedy sa digestory ukrývali v rohu kuchyne, aby nepútali pozornosť, sú už dávno preč. V súčasnosti má tento potrebný doplnok kuchyne svoje čestné miesto. A netreba sa veru zaň hanbiť, zväčša patrí medzi najatraktívnejšie spotrebiče domácnosti. Dbajte na jeho správny výber, nielen z vizuálneho hľadiska, ale aj z hľadiska potrebných parametrov.

Ak máte k dispozícii komínové odsávanie, ktoré pachy a výpary vzniknuté pri varení odvádza z interiéru von, pripojíte digestor na potrubie, čo spravidla prináša vysokú účinnosť. Pokiaľ nemáte takú možnosť, môžete sa spoľahnúť na digestor s recirkuláciou. Kovový filter zachytáva mastnoty vo vodnej pare, uhlíkový eliminuje pachy, a tak sa do priestoru vracia očistený vzduch. Digestor vyberajte aj na základe jeho šírky. Tá by mala byť totožná so šírkou varnej dosky, prípadne ešte väčšia.

Ďalšími kľúčovými parametrami sú výkon a hlučnosť. Výkon by mal logicky zodpovedať veľkosti kuchyne. Pokiaľ si nie ste istí, skúste použiť jednoduchú, odborníkmi odporúčanú rovnicu: podlahová plocha priestoru x výška priestoru x 10. Čo sa týka hlučnosti, u bežných digestorov sa pohybuje v rozmedzí 50 až 60 dB. Ak máte kuchyňu prepojenú s obývacou izbou, vyberajte digestor s čo najnižšou hlučnosťou. Vždy dbajte aj na nemenej podstatné detaily, akými sú jednoduché ovládanie či osvetlenie.

Rôzne materiálové, dizajnové i funkčné prevedenia nájdete v sortimente digestorov výrobcu Gorenje:

  • DTA 6 SY2W – komínový digestor z kolekcie Simplicity, tlačidlo pre jednoduché ovládanie, AdaptTech odsávanie – inteligentný pamäťový systém, šírka: 90 cm, biela farba, cena 479 eur.
  • DTA 6 SY2B – komínový digestor z kolekcie Simplicity, tlačidlo pre jednoduché ovládanie, AdaptTech odsávanie – inteligentný pamäťový systém, šírka: 60 cm, čierna farba, cena 369 eur.
  • DVG 6565 AX – komínový digestor s dotykovým ovládaním a ukazovateľom čistoty filtra, funkcia časovača, šírka 60 cm, nerezové prevedenie s čiernym sklom, cena 469 eur.
  • IDR 4545 E – ostrovčekový digestor s dotykovým elektronickým ovládaním, funkcia časovača, šírka 39 cm, cena 519 eur.
  • DKG 9545 E – komínový digestor s dotykovým ovládaním a ukazovateľom čistoty filtra, funkcia časovača, šírka 90 cm, nerezové prevedenie so sklom, cena 359 eur.

Všeobecné informácie o skupine Gorenje

Skupina Gorenje je jedným z popredných európskych výrobcov domácich spotrebičov s viac ako 60-ročnou históriou. Všetky domáce spotrebiče sú založené na inovatívnych technológiách, dizajne a energetickej úspornosti. Do skupiny Gorenje patria značky Gorenje, Asko, Atag, Pelgrim, Upo, Mora, Etna a Körting. Spotrebiče vyrábané pod týmito značkami zvyšujú kvalitu života užívateľov až v deväťdesiatich krajinách sveta.
 
Hlavnou oblasťou podnikania skupiny Gorenje je segment domácností, ktorý zahŕňa výrobu veľkých a malých domácich spotrebičov, kúrenia, vetrania a klimatizácie a rôznych služieb súvisiacich s domácnosťou, vrátane dizajnu.

Spoločnosť Gorenje má sídlo v Slovinsku, pričom je zo všetkých slovinských spoločností najviac orientovaná na zahraničné trhy. Až 95% jej produkcie smeruje na export. V roku 2012 pre skupinu Gorenje pracovalo 10.895 zamestnancov, ktorí vytvorili celkový obrat vo výške 1,26 mld. eur.

Kontakt pre médiá

Katarína Weberová
Key Communications, s. r. o.
mobil: +421 948 636 393
e-mail: katarina.weberova@keycommunications.sk