Naplánujte si pokojné Vianoce - Gorenje

Archív noviniek

Streda, 5. November 2014, Bratislava

Naplánujte si pokojné Vianoce

Naplánujte si pokojné Vianoce
Ak chcete byť dôslední, zoznam domácich prác v rámci predvianočného upratovania dokáže byť poriadne dlhý, všakže? Nepokazte si sviatočnú atmosféru myšlienkami na neupratanú knižnicu či nevyleštené okná a plánujte v predstihu. Ak začnete s veľkým upratovaním už teraz, do Štedrého dňa stihnete všetko s prehľadom a bez stresu.

Najdlhšie sa pri upratovaní zdržíte pravdepodobne v priestore kuchyne. Okrem kuchynskej linky, varenej dosky, rúry na pečenie či mikrovlnnej rúry si vašu pozornosť zaslúži aj chladnička. I keď sa to na prvý pohľad možno nezdá, na sklenených policiach sa zvyknú hromadiť tuky a na zadnej časti chladničky sa môžu nachádzať plesne. Dobrou správou je, že vyčistenie celej chladničky sa dá zvládnuť pomerne rýchlo a jednoducho.

Ako na čistenie chladničky?

Pred samotným čistením odporúčame chladničku vypnúť. Neplytvajte zbytočne energiou. Následne z nej povyberajte všetky uskladnené potraviny a hneď ich vytrieďte podľa dátumu spotreby. Tie, ktorých trvanlivosť skončila, vyhoďte jednoducho do smetí.

Z priestoru však vyberte aj všetky police a zásuvky. Tie potom umyte v dreze alebo vo vani dezinfekčným saponátom na umývanie riadu. Existujú aj špeciálne prípravky proti plesniam a baktériám, avšak postačí vám aj doma vyrobený prostriedok na čistenie – zmiešajte teplú vodu s octom či jedlou sódou. Ocot aj sóda účinne zbavia chladničku nežiadúcich pachov.

Prázdny vnútorný priestor chladničky umyte mäkkou hubkou či handričkou, a to od hora smerom dolu. Buďte dôslední a neprehliadnite ani ťažko dostupné miesta. Pozornosť venujte aj dverám chladničky, taktiež gumovým tesnaniam na nich. Hubku po jednom použití vyhoďte a na každé čistenie použite vždy novú.

Umytý priestor poutierajte suchou handričkou, taktiež vybraté police a zásuvky. Po ich vložení späť, nechajte chladničku ešte pol hodinu otvorenú, až potom ju zapnite a nastavte termostat na požadovanú teplotu chladenia. 

Ako bojovať so zápachmi v chladničke?

Správne fungujúca chladnička by nemala pri prevádzke zapáchať. Nepríjemné pachy môžu byť spôsobené silne aromatizujúcimi jedlami, ktoré je vhodné umiestňovať do uzatvárateľných nádob. Existujú aj triky ako jednoducho predchádzať pachom, a to vložením nádobky do spodnej časti chladničky s jedlou sódou alebo mliekom. Obe suroviny pohlcujú zápachy. Ak chladničku nejaký čas nepoužívate, vypnite ju a nechajte ju pootvorenú. Z plastov sa totiž pri vysokej teplote uvoľňujú prchavé látky, ktoré spôsobia vo vnútri nepríjemný zápach.

Chladničky z bežných materiálov sa odporúča čistiť každé štyri týždne. Kombinovanú chladničku gorenje NRK62JSY2B z kolekcie Simplicity stačí vďaka špeciálnej technológii IonAir čistiť jedenkrát za tri mesiace. Technológia IonAir zabezpečuje zdravé prostredie vytváraním záporne nabitých iónov v priestore chladničky. Tie čistia vzduch, zabíjajú väčšinu baktérií, zabezpečujú optimálnu vlhkosť a odstraňujú zápachy. Spolu s funkciou MultiFlow 360° ide o dokonalý vetrací systém s rovnomernou cirkuláciou vzduchu, ktorá významne predlžuje trvanlivosť potravín v chladničke a vytvára pre ne to najzdravšie prostredie na uskladnenie. Chladnička je zaradená do energetickej triedy A++, je široká 60 cm a vyrába sa v dvoch farbách – v bielej a grafitovo čiernej. Svojim dizajnom a farebným prevedením tak zapadne do každej kuchyne.

Všeobecné informácie o skupine Gorenje

Skupina Gorenje je jedným z popredných európskych výrobcov domácich spotrebičov s viac ako 60-ročnou históriou. Všetky domáce spotrebiče sú založené na inovatívnych technológiách, dizajne a energetickej úspornosti. Do skupiny Gorenje patria značky Gorenje, Asko, Atag, Pelgrim, Upo, Mora, Etna a Körting. Spotrebiče vyrábané pod týmito značkami zvyšujú kvalitu života užívateľov až v deväťdesiatich krajinách sveta.
 
Hlavnou oblasťou podnikania skupiny Gorenje je segment domácností, ktorý zahŕňa výrobu veľkých a malých domácich spotrebičov, kúrenia, vetrania a klimatizácie a rôznych služieb súvisiacich s domácnosťou, vrátane dizajnu.

Spoločnosť Gorenje má sídlo v Slovinsku, pričom je zo všetkých slovinských spoločností najviac orientovaná na zahraničné trhy. Až 95% jej produkcie smeruje na export. V roku 2012 pre skupinu Gorenje pracovalo 10.895 zamestnancov, ktorí vytvorili celkový obrat vo výške 1,26 mld. eur.

Kontakt pre médiá

Katarína Weberová
Key Communications, s. r. o.
mobil: +421 948 636 393
e-mail: katarina.weberova@keycommunications.sk