Milujeme toskánsku romantiku i v kuchyni! - Gorenje

Archív noviniek

Utorok, 5. August 2014, Bratislava

Milujeme toskánsku romantiku i v kuchyni!

Milujeme toskánsku romantiku i v kuchyni!
Toskánsko – krajina s neopakovateľným pôvabom. Tvoria ju aleje olivovníkov a cyprusov, ktoré sa hadia pomedzi vinohrady a malebné dedinky. Zatvorte oči a skúste si predstaviť ten pokoj a romantiku, ktorá sa tu rozhostí pri západe slnka s lahodným domácim vínkom v ruke. Tento pôžitok je prirodzene nasledovaný ďalším toskánskym pokladom – chutnou večerou s niekoľkými chodmi. Kuchyňa je v Taliansku srdcom domácnosti, je srdečná a vľúdna tak, ako ľudia, ktorí v nej varia. No nechceli by ste si aj vy vytvoriť takú atmosféru u vás doma?

Rady ako vytvoriť v domácnosti pôvabnú atmosféru v toskánskom štýle:

  • Zariaďujte v prírodných farbách s použitím prírodných materiálov.
  • Steny natrite bielou alebo sivou farbou.
  • Ideálna je drevená podlaha alebo podlaha s imitáciou kameňa.
  • Priznajte existujúce drevené trámy stropov. Ak ich nemáte, môžete ich umelo dotvoriť.
  • Okná ozdobte závesmi s kvetinovým vzorom.
  • Interiér dotvoria vidiecke obrazy na stenách, čipky na obliečkach či obrusoch a ručne maľovaná keramika.
  • Do kuchyne patrí veľký drevený stôl.

Najviac vynikne štýl, ktorý v sebe spája antické prvky s vidiekom, v kuchyni, ktorá je prirodzeným centrom života v dome. Dobrá správa je, že kuchynské spotrebiče, ktoré by korešpondovali s týmto dizajnom, sú ľahko dostupné aj na našom trhu. Kolekcia kuchynských spotrebičov gorenje Classico priam nabáda k vytvoreniu toskánskeho štýlu u vás doma. Tvoria ju rúry na pečenie, varné dosky, voľne stojace sporáky a digestory v jednotnom dizajne. Vyberiete si jemnú farbu slonovej kosti alebo uprednostníte matnú čiernu, ktorá vytvorí príjemný kontrast vo svetlej kuchyni?

Vstavané rúry na pečenie gorenje Classico sa okrem klasického dizajnu kamennej pece môžu pochváliť najmodernejšou technológiou pečenia HomeMADE a tiež vysokou energetickou účinnosťou A-20%, čo znamená o 20 % nižšiu spotrebu energie oproti triede A. Kapacitne veľký vnútorný priestor rúr imituje tradičnú pec na drevo. Dômyselné umiestnenie vyhrievacích telies PerfectGrill zaručuje vďaka rovnomernému prúdeniu tepla vynikajúce výsledky pečenia. Každého kuchára poteší samočistiaca funkcia Aqua Clean týchto atraktívnych spotrebičov. Stačí naliať pol litra vody na plech na pečenie, umiestniť ho na dno rúry a zvoliť funkciu Agua Clean. Nečistoty rozpustí para vytvorená ohrievaním a vy iba utriete vnútro rúry bez námahy handričkou, bez použitia čistiacich prostriedkov.

Vstavané rúry vizuálne dopĺňajú plynové varné dosky gorenje Classico s mimoriadne trvanlivými a odolnými liatinovými mriežkami v prepracovanom dizajne. Dva veľké horáky umiestnené na ľavej či pravej strane poskytujú dostatok miesta pre veľké hrnce alebo panvice. Rýchlu prípravu jedla umožňuje trojitý a zároveň energeticky účinný plynový WOK horák. Pri týchto varných doskách sa môžete spoľahnúť aj na ich maximálnu bezpečnosť vďaka funkcií bezpečnostného vypnutia, ktorá uzavrie prívod plynu v prípade zhasnutia plameňa.  

Tí, ktorí nemajú možnosť zabudovať spotrebiče do kuchynskej linky, ocenia kolekciu kombinovaných a elektrických voľne stojacich sporákov gorenje Classico v šírke 50 cm. Platňa je k dispozícii v elektrickej a plynovej verzii. Pohodlnú manipuláciu umožňujú ovládacie retro gombíky a elektronický časový spínač s analógovým displejo.

Klasický štýl zariadenia interiéru pomôžu dotvoriť aj digestory z kolekcie gorenje Classico s jemnými líniami a detailmi v staro-zlatom prevedení. Veľká kapacita odsávania až 750 m3/h postačuje pre priestor s rozlohou 35 m2. Samozrejmosťou je tichá prevádzka, ako aj jednoducho odnímateľné a umývateľné kovové tukové filtre. Prípravu obľúbených dobrôt uľahčí silnejšie, no zároveň energeticky úsporné halogénové osvetlenie.

Všeobecné informácie o skupine Gorenje

Skupina Gorenje je jedným z popredných európskych výrobcov domácich spotrebičov s viac ako 60-ročnou históriou. Všetky domáce spotrebiče sú založené na inovatívnych technológiách, dizajne a energetickej úspornosti. Do skupiny Gorenje patria značky Gorenje, Asko, Atag, Pelgrim, Upo, Mora, Etna a Körting. Spotrebiče vyrábané pod týmito značkami zvyšujú kvalitu života užívateľov až v deväťdesiatich krajinách sveta.
 
Hlavnou oblasťou podnikania skupiny Gorenje je segment domácností, ktorý zahŕňa výrobu veľkých a malých domácich spotrebičov, kúrenia, vetrania a klimatizácie a rôznych služieb súvisiacich s domácnosťou, vrátane dizajnu.

Spoločnosť Gorenje má sídlo v Slovinsku, pričom je zo všetkých slovinských spoločností najviac orientovaná na zahraničné trhy. Až 95% jej produkcie smeruje na export. V roku 2012 pre skupinu Gorenje pracovalo 10.895 zamestnancov, ktorí vytvorili celkový obrat vo výške 1,26 mld. eur.

Kontakt pre médiá

Katarína Weberová
Key Communications, s. r. o.
mobil: +421 948 636 393
e-mail: katarina.weberova@keycommunications.sk