Gorenje rúca mýty o sušičkách ako najväčších žrútoch energie - Gorenje

Archív noviniek

Štvrtok, 22. Máj 2014, Bratislava

Gorenje rúca mýty o sušičkách ako najväčších žrútoch energie

Gorenje rúca mýty o sušičkách ako najväčších žrútoch energie

Nová generácia sušičiek SensoCare od slovinského výrobcu domácich spotrebičov Gorenje prináša úsporu až 63% energie v porovnaní s bežnou sušičkou. Revolučnú energetickú účinnosť dosahuje vďaka modernému kondenzátoru s tepelným čerpadlom. To nasáva vzduch z miestnosti len raz a veľmi rýchlo ho ohreje. Teplota vzduchu vo vnútri spotrebiča dosahuje okolo 50° C, teda o štvrtinu menej ako v bežných sušičkách. Nižšia teplota navyše prispieva k mimoriadne šetrnému ošetreniu bielizne. Nové sušičky sú zaradené do energetickej triedy A +++. 

SensoCare sušičky majú rad ďalších unikátnych vlastností. Vývojári z Gorenje sa inšpirovali prírodou a nové sušičky vybavili ionizátormi. Anióny vyhladia vlákna, odstránia záhyby a statický náboj nahromadený počas procesu sušenia. Bielizeň bude príjemne hebká a mäkká. Ionizátor sa postará aj o efektívne odstránenie baktérií, roztočov, prachu a pachov z bielizne, vrátane tabakového dymu.

Kondenzátorové sušičky s tepelným čerpadlom sa môžu pochváliť jedinečným systémom TwinAir. Počas obojsmerného otáčania prichádza do bubna dvoma vzduchovými kanálmi teplý a studený vzduch. Okrem toho, že sa bielizeň dokonale usuší, bude tiež vyrovnaná vďaka parnej technológii. A to je dobrá správa pre tých, ktorých unavuje žehlenie. Para je ideálna nielen na žehlenie, ale aj na osvieženie bielizne, ktorá nie je špinavá - napríklad deky alebo zimné bundy. Gorenje vytvorilo aj špeciálny režim sušenia GentleCare, ktorý používa nižšiu teplotu na ochranu najjemnejších tkanín.

Zárukou dokonalých výsledkov sušenia je šesť inteligentných senzorov. Ide o "mozog", ktorý automaticky upravuje proces sušenia v závislosti od zvoleného programu a druhu bielizne.

Všeobecné informácie o skupine Gorenje

Skupina Gorenje je jedným z popredných európskych výrobcov domácich spotrebičov s viac ako 60-ročnou históriou. Všetky domáce spotrebiče sú založené na inovatívnych technológiách, dizajne a energetickej úspornosti. Do skupiny Gorenje patria značky Gorenje, Asko, Atag, Pelgrim, Upo, Mora, Etna a Körting. Spotrebiče vyrábané pod týmito značkami zvyšujú kvalitu života užívateľov až v deväťdesiatich krajinách sveta.
 
Hlavnou oblasťou podnikania skupiny Gorenje je segment domácností, ktorý zahŕňa výrobu veľkých a malých domácich spotrebičov, kúrenia, vetrania a klimatizácie a rôznych služieb súvisiacich s domácnosťou, vrátane dizajnu.

Spoločnosť Gorenje má sídlo v Slovinsku, pričom je zo všetkých slovinských spoločností najviac orientovaná na zahraničné trhy. Až 95% jej produkcie smeruje na export. V roku 2012 pre skupinu Gorenje pracovalo 10.895 zamestnancov, ktorí vytvorili celkový obrat vo výške 1,26 mld. eur.

Kontakt pre médiá

Marek Michlík
Key Communications, s. r. o.
mobil: +421 948 636 343
e-mail: marek.michlik@keycommunications.sk