Tohtoročné prestížne dizajnérske ocenenie Red Dot získala nová Gorenje rúra HomeChef s dotykovým displejom TFT - Gorenje

Archív noviniek

Pondelok, 17. Marec 2014, Bratislava

Tohtoročné prestížne dizajnérske ocenenie Red Dot získala nová Gorenje rúra HomeChef s dotykovým displejom TFT

Tohtoročné prestížne dizajnérske ocenenie Red Dot získala nová Gorenje rúra HomeChef s dotykovým displejom TFT

Medzinárodná porota zložená zo štyridsiatich rešpektovaných odborníkov zaradila Gorenje inteligentnú rúru HomeChef s TFT displejom do exkluzívnej skupiny produktov s najlepším dizajnom na svete. Gorenje získalo prestížne medzinárodné ocenenie Red Dot Design Award za priemyselný dizajn zakaždým v posledných piatich rokoch, tentoraz v konkurencii 4 815 ďalších prihlásených výrobkov. Potvrdzuje tak svoju pozíciu spoločnosti, ktorá predznamenáva trendy v oblasti dizajnu domácich spotrebičov.

Odbornú porotu zaujala vydarená kombinácia technológií, inovácií a najmodernejšieho talianskeho dizajnu. Veľký farebný displej ponúka celý rad funkcií. Tým umožní všetkým užívateľom zvládnuť každú kulinársku výzvu.

Oceňovaný dizajn produktov Gorenje je dielom Gorenje Design Studio a tiež výsledkom dlhodobej spolupráce s najslávnejšími svetovými návrhármi, ako sú Karim Rashid a Ora-Ïto. Gorenje pre svojich zákazníkov vytvára osobité designové rady, ktoré sa vďaka elegancii a sofistikovanosti prirodzene začlenia do každej domácnosti. Príkladom sú kolekcie spotrebičov Simplicity, Retro Collection a Classico.

Spoločnosť Gorenje už viac ako 60 rokov vybavuje domácnosti po celom svete spoľahlivými, úspornými a technologicky vyspelými spotrebičmi s výnimočným dizajnom, ktoré sú súčasne šetrné k životnému prostrediu.

Po celú dobu je dizajn pre Gorenje veľkou témou a spôsobom, ako sa odlíšiť od ďalších hráčov na trhu. Úspech tejto stratégie potvrdzujú práve dizajnové ocenenia Red Dot Design Award, ktoré Gorenje pravidelne získava. V predchádzajúcich rokoch napríklad za práčku s inteligentnou technológiou SensorIQ alebo unikátnu indukčnú varnú dosku IQcook.

Všeobecné informácie o skupine Gorenje

Skupina Gorenje je jedným z popredných európskych výrobcov domácich spotrebičov s viac ako 60-ročnou históriou. Všetky domáce spotrebiče sú založené na inovatívnych technológiách, dizajne a energetickej úspornosti. Do skupiny Gorenje patria značky Gorenje, Asko, Atag, Pelgrim, Upo, Mora, Etna a Körting. Spotrebiče vyrábané pod týmito značkami zvyšujú kvalitu života užívateľov až v deväťdesiatich krajinách sveta.
 
Hlavnou oblasťou podnikania skupiny Gorenje je segment domácností, ktorý zahŕňa výrobu veľkých a malých domácich spotrebičov, kúrenia, vetrania a klimatizácie a rôznych služieb súvisiacich s domácnosťou, vrátane dizajnu.

Spoločnosť Gorenje má sídlo v Slovinsku, pričom je zo všetkých slovinských spoločností najviac orientovaná na zahraničné trhy. Až 95% jej produkcie smeruje na export. V roku 2012 pre skupinu Gorenje pracovalo 10.895 zamestnancov, ktorí vytvorili celkový obrat vo výške 1,26 mld. eur.

Kontakt pre médiá

Marek Michlík
Key Communications, s. r. o.
mobil: +421 948 636 343
e-mail: marek.michlik@keycommunications.sk