Nová kolekcia Gorenje Classico …vášeň pre varenie oživila klasický vzhľad - Gorenje

Archív noviniek

Pondelok, 5. August 2013, Bratislava

Nová kolekcia Gorenje Classico …vášeň pre varenie oživila klasický vzhľad

Kuchyňa je miestom, kde sa v priebehu celej histórie ľudstva odohrávali všetky dôležité veci, miestom, kde vytvárame delikátne a originálne chute našich životov. Nechajte sa inšpirovať  novou kolekciou kuchynských spotrebičov Gorenje Classico a vyskúšajte recept na sladký a vášnivý život.

Kuchynské spotrebiče z novej kolekcie Gorenje Classico sú nostalgickým spojením minulosti a súčasnosti, vzrušujúcou zmesou klasickej estetiky a modernizmu, ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa nevedia rozhodnúť medzi tradičným a moderným štýlom. Kolekciu tvorí rada spotrebičov s jednotným dizajnom: rúry, varné platne, voľne stojace sporáky šírky 50 cm alebo 60 cm a odsávače pár. Zdieľajú niekoľko výrazných vizuálnych prvkov, ako sú napríklad ovládacie retro gombíky, rukoväť, elektronický programovateľný časový spínač a hodiny s klasickým analógovým dizajnom. Pokročilé technológie umožňujú jednoduché a funkčné využitie a vynikajúce kulinárske zážitky. Gorenje Classico je k dispozícii vo farbe slonovinovej kosti a matnej čiernej.

Rúry rady Gorenje Classico sa pýšia nie len bohatým, dynamickým dizajnom s nádychom klasiky, ale tiež najmodernejšou technológiou pečenia HomeMADE a vysokou energetickou účinnosťou. Dvierka rúry sú vybavené zdvojeným reflexným sklom, preto je vnútorná strana dvierok vždy chladná. Vďaka bezpečným a energeticky účinným dvierkam bola rúra zaradená do energetické triedy A-20 %. Na vnútornej strane dvierok rúry nie sú žiadne drážky alebo hrany, takže sa ľahko čistí. Inovačný dizajn vnútra rúry s chytro umiestneným výhrevným telesom PerfectGrill imituje tradičné pece na drevo. Efektívna cirkulácia horúceho vzduchu vedie k rovnomernej distribúcii tepla a k vynikajúcim výsledkom pečenia. Plne teleskopické vodiace lišty značne uľahčujú vkladanie plechov na pečenie do rúry a zaisťujú výborný prehľad o procese pečenia. Pridajte štipku vášne a vaše jedlo bude vždy lahodné, šťavnaté a chrumkavé!

Súčasťou kolekcie Gorenje Classico sú vysoko kvalitné a technologicky dokonalé plynové varné platne s prepracovaným dizajnom, s originálnymi, mimoriadne trvanlivými a odolnými liatinovými mriežkami, a krásne tvarovanými retro gombíkmi pre pohodlné ovládanie. Špeciálne rozloženie horákov v tvare diamantu prináša lepší prehľad o procese varenia. Dva veľké silnejšie horáky umiestnené na ľavej, resp. pravej strane poskytujú dostatok miesta pre veľké hrnce či panvice. Vďaka profesionálnemu plynovému horáku s plameňom v troch prstencoch, ktorý zahrieva panvicu vyšším výkonom a zaisťuje tak lepšiu energetickú účinnosť, pripravíte jedlo za pár minút. Doplnkový jednoúčelový liatinový držiak wok panvíc ešte zvyšuje bezpečnosť, pohodlie a účinnosť pri varení.

Rovnako sklokeramické varné platne rady Gorenje Classico sa vyznačujú štýlovým dizajnom a dokonalou technológiou. Okrem troch výhrevných telies hi-light sú vybavené platňou s dvojitým kruhovým povrchom, ktorá sa môže prispôsobiť hrncom a panviciam rôznych veľkostí. Kontrolka pre každú varnú zónu zostává rozsvietená, pokiaľ je povrch tejto zóny horúci. Hladký povrch varné platne sa ľahko čistí a zvýšené okraje zabraňujú rozliatiu.

Minimalistický vzhľad odsávačov pár z kolekcie Gorenje Classico je dômyselným zavŕšením celkového vzhľadu kuchyne. Jemné línie a detaily v zlatom prevedení zaistia, že odsávač pár bude harmonicky ladiť s ostatnými spotrebičmi tejto rady. Odsávače vynikajú účinným a tichým chodom, kapacitou minimálne 750 m3/h, čo poskytuje optimálny výkon pri odstraňovaní pachov, vlhkosti a čiastočiek tukov v priestore s rozlohou až 35 m2. Kovové tukové filtre v odsávačov je možné jednoducho vybrať a umyť ručne alebo v umývačke na riad. Okrem základnej funkcie odsávania vzduchu so odsávače vybavené aj halogénovým osvetlením,  ktoré je silnejšie a energeticky účinnejšie než bežné žiarovky.

Vyberte si medzi harmonicky navrhnutými plynovými a elektrickými sporákmi v šírke 50 alebo 60 centimetrov, ktoré sa vyznačujú technológiou hi-light. Novátorské technologické riešenia, kombinácia rôznych varných platní a účinná a inovačná technológia rúry HomeMADE zaručuje za všetkých okolností skvelé výsledky. Rúra je k dispozícii v elektrické a plynové verzii. Používanie a ovládanie sporáka je veľmi jednoduché vďaka chytro navrhnutým gombíkom, elektronickému časovému spínaču s analógovým displejom a charakteristickou rukoväťou so špeciálnym reliéfom pre správne uchopenie.