Ako perfektne naplánovať letnú dovolenku - Gorenje

Ako perfektne naplánovať letnú dovolenku

JEDNODUCHŠIE V RODINE
7.3.2017

Tá vôňa leta, príjemný letný vetrík, farby mora, scenérie východu slnka nad horskými vrcholkami. Tie zasnené myšlienky o zaslúženom odpočinku. Prečo ich tento rok nepremeniť na skutočnosť? Prinášame vám zopár tipov ako efektívne naplánovať letnú dovolenku a na nič nezabudnúť.

Termín

Pracovné či študijné povinnosti väčšinou v lete nezmiznú. V letnom období naše povinnosti nebývajú tak hektické, každopádne aj tak nemôžeme zo dňa na deň šéfovi povedať "zajtra neprídem" a odísť za dobrodružstvom či oddychom. Zlaďte si termíny s vašou druhou polovičkou, skontrolujte termín aj s kolegami aj v škole, aby ste našli ten najlepší termín pre všetkých.

Rozpočet

Plánovanie rozpočtu nie je najobľúbenejšou časťou plánovania dovolenky, ale bohužiaľ je to jeden z hlavných elementov. Skontrolujte svoje financie a skúste odhadnúť koľko ešte zvládnete ušetriť do odchodu. Priznajme si to, dovolenková destinácia sa odvíja od stavu na našom účte.

Destinácia

Aj keď je vonku ešte stále chladno, máme veľa času na výber tej najlepšej destinácie pre tohtoročné leto. Nech je to morské letovisko, opustený ostrov, horské stredisko či ďaleká krajiny kam ste sa vždy túžili vydať, vyberte miesto kde sa budete cítiť všetci dobre.

Ubytovanie

Ak chcete stráviť dovolenku na jednom mieste, je dobré ubytovanie vybrať s predstihom. Prejdite si ponuku cestovných kancelárii, porovnajte ceny ubytovania či vyskúšajte alternatívu hotela - prenájom apartmánu či domu, ak ste väčšia skupina určite sa to oplatí. Ak v destinácii plánujete cestovať, odporúčame si zaistiť ubytovanie aspoň na prvé dva dni.

Doprava

Ak sa chystáte na ďalekú cestu je dôležité si naplánovať a zistiť všetky možnosti danej lokality. Dôležité je zohnať najideálnejšie letenky, ak plánujete prestupovať tak si ustrážiť časové rozostupy, aby sa vám nestalo, že nestihnete dobehnúť na váš druhý let alebo naopak na malom letisku budete veľa hodín čakať a čakať. Častokrát sa ceny leteniek zvyšujú, čím bližšie sú k dátumu odletu.

Itinerár

Začnite prieskumom destinácie, spíšte si všetky miesta, ktoré chcete vidieť a potom pomocou mapy rozplánujte čo je reálne stihnúť, kedy a ako.

Prípravy

Preskúmajte na internete, či je do vašej destinácie potrebné nejaké očkovanie, napríklad žltačka, brušný týfus a pod. Je dôležité očkovanie riešiť včas, pretože nie vždy ste chránení hneď po prvej dávke. Vyhľadajte si, aké býva v destinácii počasie, ak nemáte možnosť obrej batožiny, je potreba dobre plánovať. Skúste si o svojej destinácii prečítať, aké miestne zvyklosti tam sú, napríklad veľmi často je potrebné si pri návšteve pamiatok zahaliť ramená a kolená. Ideálne riešenie je vždy mať so sebou šatku.

Pokračujte v snívaní

Neprestávajte snívať! Skúste si pripraviť drink či jedlo typické pre destináciu kam vyrážate. Snívajte aká bude vaša tohtoročná dovolenka!

Tiež by ste si mohli prečítať: