Ako presvedčiť deti, aby jedli zdravé jedlá - Gorenje

Ako presvedčiť deti, aby jedli zdravé jedlá

JEDNODUCHŠIE V RODINE
8.3.2017

Deti zbožňujú nezdravé jedlá. Z rôznych dôvodov priťahujú aj dospelých, hlavne kvôli pohodlnosti, cene a chuti. Pre deti sú nezdravé jedlá obzvlášť chutné. Ako však všetci dobre vieme, nezdravé jedlá môžu viesť k problémom, akými je obezita či rôzne choroby.

Áno, jesť zdravo je nevyhnutné. Vaše deti by mali jesť zdravú a výživnú stravu každý deň. Ak nemajú radi zeleninu, pokúste sa nájsť spôsob, ako im ju nenápadne pridať do ich obľúbených pochúťok alebo urobiť zdravé jedlo atraktívnejším inak. Nasleduje niekoľko jednoduchých nápadov, ako zo zeleniny vytvoriť zábavné umelecké dielo.

Vytvorte na tanieri obrázok

Základné vitamíny pre vašu rodinu

Vitamíny umožňujú telu pracovať efektívne tak, že regulujú biochemické procesy, ako metabolizmus, reprodukciu buniek, trávenie a okysličovanie krvi. Nižšie nájdete užitočný zoznam vitamínov a ich funkcií.
VITAMÍNY ZDROJE ÚČINOK
A Ryby, vajcia, brokolica, paprika, špenát. Dôležitý pre zrak, zdravú pokožku a imunitu potrebnú pre rast kostí a zubov.
B1 Droždie, pšeničné klíčky, bravčové mäso, orechy, fazuľa, celozrnné potraviny, strukoviny, morské plody. Dôležitý pre mozog, funkcie nervovej sústavy a srdce.
B2 Pšeničné klíčky, mäso, sója, vajcia, zelenina, mlieko, syr. Nevyhnutný pre rast, zdravú pokožku a ústa.
B3 Mlieko, bravčové a jahňacie mäso, ryby, arašidy, fazuľa, pečeň. Dôležitý pre zdravú pokožku, nervovú sústavu a tráviacu sústavu.
B6 Kuracie prsia, banány, vajcia, sušené fazule, orechy, ryby. Prispieva formovaniu červených krviniek.
B12 Hydina, vajcia, mäkkýše, mäso, mlieko, jogurt. Udržuje zdravú nervovú sústavu.
C Citrusy, jahody, kiwi, papája, čierne ríbezle, paradajky, melóny, zemiaky, paprika. Dôležitý pre zdravé ďasná, zuby a spojivové tkanivo. Posilňuje imunitný systém.
D Olej z rybej pečene, mastné ryby, maslo a margarín, mlieko vajcia. Prispieva formovaniu kostí a zubov.
E Rastlinné oleje, olej z pšeničných klíčkov, celozrnný chlieb, žĺtka, listová zelenina, orechy. Obsahuje antioxidanty a chráni bunkové steny.
K Listová zelenina, sója, oleje, jogurt. Nevyhnutné pre dobrú zrážanlivosť krvi.

HomeMade tvar rúry: Všetky vynikajúce vlastnosti pečenia v tradičných peciach na drevo

Tradičný, klenutý tvar rúr Gorenje je jednou z množstva užitočných riešení. Inšpirovaný tradičnými pecami na drevo, umožňuje horúcemu vzduch voľne cirkulovať. Vďaka tomu horúci vzduch rovnomerne prúdi okolo pripravovaného jedla čím vždy dosiahnete vynikajúce výsledky pečenia: chrumkavé zvonka a šťavnaté vo vnútri.

Tiež by ste si mohli prečítať: