Omeleta so slaninou v rúre - Gorenje

Omeleta so slaninou v rúre

JEDNODUCHŠIE JEDLO
2.4.2019

Prinášame vám najjednoduchší recept na omeletu, aký existuje. Ingrediencie sú rovnaké ako na klasickú smaženú omeletu a to vajcia, syr, slanina. Túto super jednoduchú chuťovku, pripravíte v rúre pri chaotických ranných prípravách alebo napríklad aj ako rýchlu večeru. Odporúčame servírovať so šalátom.

Ingrediencie:

  • 2 vajcia
  • štipka soli
  • štipka korenia
  • 3 plátky slaniny
  • 2 gramy strúhaného syra

Rozšľahajte vajcia s korením. Slaninku nakrájajte na malé kúsky a so syrom pridajte k vajciam. Zmes prelejte do zapekacej misy alebo panvičky vhodnej do rúry.

V prípade, že ste hrdým majiteľom kombinovanej parnej rúry Gorenje, stačí zapnúť automatický program Omeleta, prípadne môžete rúru nastaviť manuálne a to na 100 °C a variť v pare 15 minút. Ak máte klasickú kombinovanú rúru, iba ju predhrejte na 200 °C a omeletu pečte 20 minút do zlatista. 

Prajeme dobrú chuť!


 

HomeMade tvar rúry: Všetky vynikajúce vlastnosti pečenia v tradičných peciach na drevo

Tradičný, klenutý tvar rúr Gorenje je jednou z množstva užitočných riešení. Inšpirovaný tradičnými pecami na drevo, umožňuje horúcemu vzduch voľne cirkulovať. Vďaka tomu horúci vzduch rovnomerne prúdi okolo pripravovaného jedla čím vždy dosiahnete vynikajúce výsledky pečenia: chrumkavé zvonka a šťavnaté vo vnútri.

Tiež by ste si mohli prečítať: