Steak za každého počasia! - Gorenje

Steak za každého počasia!

JEDNODUCHŠIE JEDLO
28.7.2020

Nikdy nedovoľte, aby vám akákoľvek situácia zabránila v grilovaní. Aj keď nám to okolnosti mnohokrát neuľahčujú, ako napríklad zlé počasie, existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako grilovať priamo v pohodlí domova. Všetko, čo potrebujete, je indukčná varná platňa, indukčná panvica a predovšetkým vynikajúce suroviny.

Predstavujeme vám indukčné grilovanie

Akonáhle vyskúšate indukčné grilovanie, je dosť pravdepodobné, že sa už nebudete chcieť vrátiť k tomu klasickému. Najmä, ak vám nebude chýbať príprava otvoreného ohňa a dym, ktorý je jeho súčasťou. V porovnaní s vonkajším grilom je tiež menej problémov s upratovaním.

Indukčná varná platňa pracuje inak, pretože vytvára magnetické pole. Zahrieva iba dno panvice, zatiaľ čo zostávajúci povrch varnej platne zostáva chladný a bezpečný na dotyk. Je nám jasné, že si myslíte, že je možné pripraviť len malé množstvo jedla. Nebojte sa, niektoré indukčné varné platne, ako je Gorenje Omniflex, môžu spojiť dve vertikálne plochy varnej zóny do jednej, čím vytvoria jednu veľkú, ktorá má dostatok priestoru pre liatinovú grilovaciu panvicu.

Tipy pre ten najšťavnatejší steak, aký ste kedy mali

1. Bez ohľadu na to, aké mäso budete pripravovať, odporúčame ho najprv dať aspoň na 6 hodín marinovať.

2. Pred pečením mäso vyberte z chladničky, aby dosiahlo izbovú teplotu. Týmto zaručíte, že bude mäso rovnomerne pripravené.

3. Podľa toho, aký druh mäsa budete grilovať, nastavte zodpovedajúcim spôsobom teplotu. Stredná teplota je ideálna pre prípravu kurčaťa, na steaky potom budete potrebovať silnejší stupeň.

4. Nenechávajte mäso na grile bez dohľadu, inak skončí ako vysušený steak, ktorý nikto nebude chcieť jesť. Niektoré varné platne majú automatické programy (ako je Gorenje IQgrill), ktoré vám pomôžu zabrániť spáleniu jedla.

5. Pred rezaním do mäsa ho nechajte niekoľko minút odpočinúť. Týmto spôsobom budú mať vlákna dostatok času na rozpínanie a reabsorbované štiav.

Prajeme vám dobrú chuť a opäť o niečo jednoduchšie grilovanie!

ODPORÚČAME