Snehové pusinky - Gorenje

Krehké pusinky

JEDNODUCHŠIE JEDLO
29.3.2019

Klasický a hlavne jednoduchý recept, ktorý môžete pripraviť aj s deťmi! Pusinky pripomínajú jar a romantické chvíle. Sladké, ľahké a absolútne sviatočné. Dokonca s nimi môžete ozdobiť tortu alebo akýkoľvek iný dezert.

Ingrediencie:

  • 3 vaječné bielky
  • 200 g cukru
  • 1 lyžica citrónovej šťavy 

Bielky vyšľaháme do tuhého snehu. Pri šľahaní pridajte cukor a citrónovú šťavu. Vyložte plech papierom na pečenie. Snehom naplňte cukrárske vrecko a vytvarujte na plechu, vyloženým papierom na pečenie, malé pusinky. Ak nemáte cukrárske vrecko, môžete lyžičkou hmotu tvarovať do kopčekov na plech. Pusinky dávajte od seba cca 5 cm.

Rúru zapnite na spodný a horný ohrev a predhrejte ju na 140 °C. Potom čo rúra dosiahne požadovanú teplotu, vložte do nej plech a pečte 45 minút, potom vypnite rúru a pusinky v rúre ďalších 10 minút nechajte chladnúť. Pusinky by mali byť vnútri vláčne a chrumkavé z vonku.

Naše ľahké pusinky sú ideálne sladkou bodkou v období vítania jari. Pokiaľ chcete recept ozvláštniť, do vyšľahanej zmesi pridajte pár kvapiek potravinárskeho farbiva a hneď máte viac jari na vašom jedálenskom stole!

Nastavenie rúry:
MNOŽSTVO OHREV TEPLOTA ČAS PEČENIA/VARENIA NÁDOBA VÝŠKOVÁ ÚROVEŇ
recept horný a dolný ohrev 140 ° 45 min plytký plech 2

HomeMade tvar rúry: Všetky vynikajúce vlastnosti pečenia v tradičných peciach na drevo

Tradičný, klenutý tvar rúr Gorenje je jednou z množstva užitočných riešení. Inšpirovaný tradičnými pecami na drevo, umožňuje horúcemu vzduch voľne cirkulovať. Vďaka tomu horúci vzduch rovnomerne prúdi okolo pripravovaného jedla čím vždy dosiahnete vynikajúce výsledky pečenia: chrumkavé zvonka a šťavnaté vo vnútri.

Tiež by ste si mohli prečítať: