Spôsob uskladnenia: Chladené, mrazené, v miske alebo inde? - Gorenje

Spôsob uskladnenia: Chladené, mrazené, v miske alebo inde?

JEDNODUCHŠIE JEDLO
10.5.2016

Mlieko patrí, samozrejme, do chladničky. Ale čo pomaranče, mali by byť chladené alebo studené? Pomoc je už na ceste. Na ďalších stranách nájdete postupy, ktoré vám pomôžu.

Ako z uhorky vyťažiť čo najviac? Vložte ju do zásuvky.

Uhorku tvorí z väčšej časti voda. Až 97 percent, a to je len kvapka. Keďže sa ľahko otlačí, nemôžete na ňu klásť tekvicu či melón. Ale to už asi viete. Ak sa uhorky uskladňujú pri príliš nízkych teplotách, napríklad na polici v chladničke, pokazia sa. Môžu sa na nich vytvoriť napríklad bodky alebo sa ich dužina spriesvitnie. Uložte ich na studenom mieste s teplotou 8 °C, napríklad do zásuvky na zeleninu v chladničke.

Najlepší spôsob uskladnenia exotickej zeleniny: Pripravte jej teplý domov.

Teraz je čas na staré, dobré pravidlo: Ovocie a zelenina, ktoré rastú na teplej pôde, by sa mali skladovať v teple. A to platí aj pre baklažán. Ak ho dáte do chladničky, môže to spôsobiť bronzové zafarbenie, škvrny a zhnednutie dužiny.

Preto baklažán uskladňujte na studenom mieste, napríklad v miske so zeleninou na pulte, v komore alebo na balkóne. To isté platí pre ananás, avokádo, banán, tekvicu a pod.

Ako uskladňovať jablká, slivky, broskyne a hrušky? Nechajte ich samé.

Nie všetko ovocie je spoločenské. Jablká, slivky, broskyne a hrušky vypúšťajú etén, ktorý spúšťa proces dozrievania ostatného ovocia. Banány a uhorky sú na etén obzvlášť náchylné. Preto ak chcete pripraviť svieži banán so zmrzlinou a šľahačkou, skladujte ho mimo ostatného ovocia. Aby ste si to zapamätali, pomôže vám táto krátka rýmovačka: Jablku, broskyni, slivke či hruštičke najlepšie bude v samostatnej debničke. Jablku, broskyni, slivke či hruštičke najlepšie bude v samostatnej debničke.

Ako udržať koreňovú a cibuľovú zeleninu pekne chrumkavú? Vložte ju do vody.

Znie to čudne mať na kuchynskej linke samý pór, zeler, jarnú cibuľku a inú zeleninu so stonkami vo vázach. Voda pomáha zelenine udržiavať si vodu, čím si uchováva šťavu a účinnosť, až kým sa nenakrája a nepoužije.

Ako uskladňovať citrusy? Kyslé vonku, sladké vo vnútri.

Pomaranče, mandarínky a klementínky uprednostňujú studené prostredie, ideálne teplotu od 2 do 5 °C. Citróny a grapefruity sa v chladničke pokazia, preto je lepšie uskladňovať ich pri teplote 10 až 15 °C. Limetka je niekde medzi týmito dvoma skupinami a dáva prednosť teplotám od 8 do 10 ˚C. Je to komplikované? Pamätajte si nasledujúce pravidlo: Sladkých a milých členov rodiny pozveme dovnútra (do chladničky), tých trpkých necháme vonku.

Vlastnosti chladničiek a mrazničiek

Technológia IonAir: Nová generácia chladničiek ION generation rozhodne umiestňuje Gorenje medzi najlepšie značky na trhu. Kvalita a zdokonalené materiály, diskrétne navrhnuté línie, špičkové police a množstvo ďalších funkčných vylepšení. Pri vývoji sme sa predovšetkým venovali vytvoreniu čo najlepšej klímy vo vnútri spotrebiča.

Tiež by ste si mohli prečítať: