Pamätajte si – v záujme správnej hygieny - Gorenje

Pamätajte si – v záujme správnej hygieny

JEDNODUCHŠIE JEDLO
13.5.2017

Nezabudnite si umyť ruky. Nezabudnite umyť nôž. Nezabudnite oprať kuchynskú utierku. Tak, ako nechcete, aby vaše deti chodili v špinavom oblečení, tak isto by nemala byť špinavá ani utierka. Keď pracujete s potravinami, správna osobná a kuchynská hygiena sú nevyhnutné.

Ako zabezpečiť správnu osobnú hygienu? Umyte si ruky.

Znie to možno banálne, ale znova si zopakujte lekcie z detstva, pretože čisté ruky sú alfa a omega pre správnu osobnú hygienu v kuchyni. A preto si nezabudnite umyť ruky. A nezabudnite umyť ruky deťom, najmä ak sa predtým hrali s mačkou alebo so psom. Domáci miláčikovia môžu mať svoje zvieratká, a to môže byť nebezpečné.

Ako udržať baktérie preč od dosky na krájanie? Vyhýbajte sa škrabancom a trhlinkám.

Vyberte si dosku na krájanie vyrobenú z dreva. Drevo má schopnosť zregenerovať sa (ak je pravidelne premazané), takže sa škrabance na jeho povrchu znovu uzatvoria. Okrem toho drevo obsahuje prírodných zabijakov baktérií, ktorí zničia všetky baktérie zachytené vo vnútri dosky na krájanie.

Zabezpečte, aby sa k vám hostia po podávaní sushi chceli ešte vrátiť: Krájajte čistými nožmi.

Ak ste použili kuchynské potreby pri spracovaní surového mäsa a potom na krájanie zeleniny, táto zelenina bude kontaminovaná baktériami z mäsa. Výsledkom môžu byť bolesti žalúdka alebo oveľa, oveľa horšie.

Vaše vajíčka by nemali byť zdrojom salmonelózy. Nenamáčajte – varte vo vriacej vode.

Keď vajce namočíte na pár sekúnd do vriacej vody, nezabije to baktérie, ktoré sa nachádzajú v škrupine. Škrupina je pórovitá a tlak tlačí baktérie namočené do vriacej vody priamo do vajíčka. Hoci bielok obsahuje antibakteriálne látky, tie zaručene nezničia salmonelózu. Varenie vo vriacej vode však áno.

Ako sa vyhnete rozšíreniu baktérií vašou kefkou na umývanie riadu? Vyvarte ju.

Väčšina ľudí svoju kefku na umývanie riadu vyhodí, keď je veľmi špinavá. To však nie je nevyhnutné, ak nechcete, aby sa kefkou rozširovali baktérie z jednej kuchynskej potreby na druhú. Stačí ju dať pri najbližšom umývaní do umývačky riadu. Tak ju očistíte od všetkých baktérií. Alebo ju môžete opláchnuť vriacou vodou. Nech sa stane zvykom, že kefku budete pravidelne oplachovať. Tento účel splní napríklad aj zvyšná voda z varených zemiakov.

HomeMade tvar rúry: Všetky vynikajúce vlastnosti pečenia v tradičných peciach na drevo

Tradičný, klenutý tvar rúr Gorenje je jednou z množstva užitočných riešení. Inšpirovaný tradičnými pecami na drevo, umožňuje horúcemu vzduch voľne cirkulovať. Vďaka tomu horúci vzduch rovnomerne prúdi okolo pripravovaného jedla čím vždy dosiahnete vynikajúce výsledky pečenia: chrumkavé zvonka a šťavnaté vo vnútri.

Tiež by ste si mohli prečítať: