Prečo je domáce ovocie a zelenina najlepšia? - Gorenje

Prečo je domáce ovocie a zelenina najlepšia?

JEDNODUCHŠIE DOMA
14.5.2019

Hovorili ste si niekedy, že paradajka zo záhradky je plná chuti oproti paradajke zo supermarketu? Tohto faktu si nás začína všímať viac a viac, ale iba máloktorí z nás sa rozhodnú pestovať si ovocie a zeleninu sami. S týmto vedomím sme sa rozhodli spísať tie najpresvedčivejšie dôvody prečo začať jesť domácu alebo farmársku zeleninu.

Kratšia cesta na stôl.

Ovocie a zelenina kúpená v supermarkete, je väčšinou dni až týždne od chvíle odtrhnutia na ceste, pri ktorej stráca svojou chuť, nutričné hodnoty a živiny.

Lepšia chuť, väčšia čerstvosť.

Skvelá chuť domáceho ovocia a zeleniny súvisí s ich čerstvosťou. Ďalším benefitom domáceho pestovania je kontrola nad použitím pesticídov a hnojív.


Viac zdravia pre Vás aj pre prírodu.

Záhradkárčenie je zdraviu prospešná aktivita pre človeka, ale viete, že tým šetríte aj životné prostredie? Napríklad preto, že sa ušetria pohonné hmoty potrebné pre prepravu produktov od výrobcu až k zákazníkovi.

Ak nie je možné mať vlastnú záhradku.

V prípade, že pre Vás nie je možné si sami pestovať ovocie a zeleninu alebo ju nakupovať priamo od farmárov, skúste sa zamyslieť nad novými technológiami. Kúpte si chladničku s funkciou, ktorá napodobňuje prirodzené podmienky. Napríklad chladničky Gorenje majú špeciálne VitaLight svetlo, ktoré umožňuje prirodzené dozrievanie a zaisťuje čerstvosť ako keby ovocie a zelenina boli priamo zo záhradky.


Vlastnosti chladničiek a mrazničiek

Technológia IonAir: Nová generácia chladničiek ION generation rozhodne umiestňuje Gorenje medzi najlepšie značky na trhu. Kvalita a zdokonalené materiály, diskrétne navrhnuté línie, špičkové police a množstvo ďalších funkčných vylepšení. Pri vývoji sme sa predovšetkým venovali vytvoreniu čo najlepšej klímy vo vnútri spotrebiča. 

Tiež by ste si mohli prečítať: