Home office: 7 tipov, ako pracovať z domu bez rozptýlenia - Gorenje

Home office: 7 tipov, ako pracovať z domu bez rozptýlenia

JEDNODUCHŠIE DOMA
12.2.2020
Pracovať z pohodlia vášho domova môže byť super relaxačné a umožní vám sústrediť sa na veľké ciele. Tu je niekoľko cenných tipov a trikov, vďaka ktorým sa vaša domáca kancelária stane pokojnejším a produktívnejším priestorom pre ďalší pracovný deň.

1. Hudba v pozadí
Skôr ako začnete pracovný deň, pustite si hudbu, ktorá Vás nebude rušiť. Odporúčame hudbu bez textu, ktorá Vám pomôže v koncentrácii na prácu.

2. Check listy
Rozdeľte si úlohy pred tým, než sa do nich pustíte. Jasné a dosiahnuteľné úlohy znamenajú úspešnejší pracovný deň. Je to motivujúce a dáva pocit uspokojenia, čo len zvýši vašu produktivitu!

3. Úlohový časovač
Existuje niekoľko skvelých aplikácií a pomôcok na jednoduché sledovanie času a stanovenie malých termínov. Tým zaistíte, že budete dodržiavať svoj plán a nestrávite príliš veľa času jednou úlohou. Pomôže vám to motivovať samých seba, aby ste sa sústredili na dokončenie úlohy včas.
4. Rozvrh domácich prác
Niektoré práce v domácnosti môžu byť nevyhnutné. Ak je možné vykonať pred začiatkom pracovného dňa, choďte do toho! Vďaka tomu si ich budete môcť odškrtnúť zo svojho sezamu a plne sa sústrediť na prácu. 

5. Podeľte sa o svoj rozvrh!
Nielen s kolegami, ale aj so spolubývajúcimi alebo s rodinnými príslušníkmi. Týmto spôsobom sa viac zaviažete dodržiavať svoj denný plán a ostatní vedia, kedy ste a nie ste dostupný :) K tomu sa viaže aj náš ďalší tip: Dajte si na dvere ceduľku, kedy ostatní môžu alebo nemôžu klopať.

6. Odmeňte sa rozptýlením

Rovnako ako v kancelárii je lákavé zdvihnúť telefón, pozrieť sa na sociálne siete alebo hľadať blížiacu sa dovolenku, ešte viac nás to láka doma, keď sa nám nikto nepozerá cez rameno. Namiesto toho si môžete nechať krátku prestávku po dokončení úlohy na vašom zozname ako malú odmenu.

7. Užite si rannú rutinu

Práca z domu neznamená, že pracovný deň začína, akonáhle vyleziete z postele. Vyhraďte si čas na rannú rutinu - len pre vás - bez pokušenia skontrolovať e-maily už pri raňajkách. To pomôže vyhnúť sa pocitu príliš dlhého pracovného dňa. Pomôže vám to tiež viac relaxovať a ísť do pracovného dňa s mysľou nabitou energiou.

Home office je ideálny na veľké pranie

S hlavou zostávate u práce, ale stihnete naplniť bielizňou dve, tri práčky za sebou.

Vďaka funkcii AutoWash sa nad praním ani nemusíte zamýšľať, pretože vyberie správny program za vás.

Tiež by ste si mohli prečítať: