Energetická efektívnosť vo vašej domácnosti - Gorenje

Energetická efektívnosť vo vašej domácnosti

JEDNODUCHŠIE DOMA
6.5.2017

Je mnoho vecí, ktoré môžete osobne urobiť pre to, aby ste ušetrili energiu a pomohli tak chrániť našu planétu. Tu je niekoľko nápadov:

  1. Nenechávajte svetlá a televízor zapnuté, keď ich nepotrebujete alebo nepoužívate. Vždy po nabití batérie odpojte nabíjačku zo zásuvky.
  2. Zapnite práčku večer, keď je spotreba energie a cena nižšia. Namiesto použitia sušičky bielizeň vyveste a používajte ekologické pracie prostriedky.
  3. Výberom energeticky úsporných domácich spotrebičov si znížite náklady na elektrinu či vodu a pomôžete tak chrániť životné prostredie.


Rozdiely medzi energetickými triedami


Spotrebiče sa rozdeľujú do určitých tried energetickej účinnosti, ktoré sú označené písmenami a farbami. Najvyššia trieda je A+++. Takto označené spotrebiče sú energeticky najúspornejšie.

Napríklad chladiace zariadenia a sušičky triedy A+++ sú až o 60 percent energeticky úspornejšie ako spotrebiče triedy A, práčky a umývačky riadu sú úspornejšie do 30 percent.

Po triede A nasledujú B, C a najhoršia, D. Najvyššia trieda je vždy označená zelenou a najnižšia červenou farbou. Všetky výrobky značky Gorenje sú A+++, A++, A+ alebo A.

Energetickú účinnosť neovplyvňuje len spotreba energie, ale aj iné faktory. Energetickú triedu chladiacich zariadení napríklad určuje súčet všetkých objemov a to, koľko zvuku vydávajú. Pri práčkach sa do úvahy berie spotreba vody, ako aj efektívnosť otáčok, zatiaľ čo pri umývačkách riadu ide aj o účinnosť umývania a sušenia.

Práčka s láskavým srdcom: Gorenje SensoCare generácia práčok
 
Práčka Gorenje je spoľahlivý partner pre každodennú starostlivosť o vašu bielizeň. Chápe náš nedostatok času a je trpezlivá k drobným detailom. Preto ponúka programy, ktoré dokonale sedia k množstvu rôznych životných štýlov a ktoré ponúkajú každému užívateľovi funkcie, ktoré požadujú. Dokáže prať rýchlo; dokáže prať s ohľadom na životné prostredie.

Tiež by ste si mohli prečítať: