Čo by ste mali vedieť o špajzy? - Gorenje

Čo by ste mali vedieť o špajzy?

JEDNODUCHŠIE DOMA
5.5.2020
Špajza je jednou z tých miestností v dome, ktorú všetci považujú za užitočnú. Niektorí by mohli argumentovať, že v malom byte špajza zaberá veľa priestoru, ale na druhej strane vám chýba zakaždým, keď upratujete potraviny v kuchyni - jednoducho nemáte kam upratať prebytočné veci.

Väčšina domov má skôr pivnicu (alebo komoru), tak ako v starších bytových domoch. Potom však prišli stavby, kde bol tento skrytý, ale nesmierne užitočný priestor vynechaný. Teraz sú však späť!

Tí, ktorí špajzu nemajú, si môžu jednoducho vytvoriť vlastnú. Je možné, že u vás v byte existuje priestor pre ďalšie skriňu v kuchyni alebo na chodbe! Miesto pre špajzu by malo byť podľa odborníkov Feng Shui orientované na sever/východ. Priestor by mal mať okno, najlepšie oproti dverám, aby bola špajza dobre vetraná. Ak tomu tak nie je, musí byť zaistený spoľahlivý ventilačný systém, buď prostredníctvom vzduchovej šachty alebo vetracieho otvoru, ktorý vedie stenou priamo na čerstvý vonkajší vzduch.
Bez ohľadu na to, kde je špajza umiestnená, mala by byť udržiavaná čo najčistejšia. Pokiaľ na zem, či policu v špajze čokoľvek vysypete alebo rozlejete, hneď to upracte. Špajza je vhodná pre skladovanie zriedka používaných potravín, riadu a zásob potravín. Okrem čerstvých potravín, ako sú zemiaky a cibuľa, môžete špajzu použiť pre potraviny, ktoré majú dlhý dátum exspirácie (ako sú napríklad cestoviny, ryža, obilniny, cukor a múka).

Pred vytvorením špajze si urobte jednoduchý náčrtok. Umožní vám čo najlepšie využiť voľný priestor. Do špajze umiestnite police od podlahy až k stropu, aby ste získali čo najviac miesta. Ak je to možné, vyberte police, ktoré sú výškovo nastaviteľné a majú dostatočnú nosnosť pre zamýšľané použitie. Nezabudnite udržiavať dostatočne široký priechod medzi policami, bez ohľadu na hĺbku, pretože vám to umožní sa bezpečne otočiť, ohnúť a natiahnuť pre produkt.

Usporiadajte položky v poradí, aby vám dávalo zmysel. Balené potraviny, ako je múka, cereálie, ryža a vločky je najlepšie umiestniť do priehľadných nádob s pevným uzáverom. Môžete použiť sklenené nádoby alebo plastové úložné obaly. Je dôležité, aby boli dobre uzavreté, aby jedlo zostalo čerstvé.

Potraviny s dlhšou trvanlivosťou dávajte do zadnej časti a rýchlo sa kaziaci tovar dopredu. Označte si na štítok trvanlivosť a obsah nádob. Pre potraviny v menších obaloch, ako je korenie, zvážte škatule alebo úložné koše.

Chladenie a skladovanie potravín

Technológia IonAir: Generácia chladničiek ION generation rozhodne umiestňuje Gorenje medzi najlepšie značky na trhu. Kvalita a zdokonalené materiály, diskrétne navrhnuté línie, špičkové police a množstvo ďalších funkčných vylepšení. Pri vývoji sme sa predovšetkým venovali vytvoreniu čo najlepšej klímy vo vnútri spotrebiča. 

Tiež by ste si mohli prečítať: