Čo s chladničkou pred odchodom na dovolenku? - Gorenje

Čo s chladničkou pred odchodom na dovolenku?

JEDNODUCHŠIE DOMA
14.5.2019
Patríte medzi tých, čo už odpočítavajú dni do odchodu na dovolenku? Tak ešte pred tým, než zabalíte kufor a vyrazíte za dobrodružstvom, máme pre vás pár tipov, čo s chladničkou, aby bola po vašom návrate v perfektnom stave:

1. Spotrebujte všetky potraviny, čo sa kazia.

Nikto sa nechce vrátiť z úžasnej dovolenky a nájsť pokazené jedlo v chladničke. Preto pred odchodom skúste variť z potravín, čo už doma máte, robte malé nákupy len tých najnutnejších ingrediencií a všetko kúpené rovno spracujte.


2. Zapnite HolidayMode.

Ak odchádzate na dlhšie ako víkend, zapnite režim HolidayMode, ktorý vám ušetrí peniaze za energiu, ktorá by inak bola použitá na udržiavanie nízkej teploty vo vašej chladničke. Len nezabudnite, že pri zapnutí funkcie HolidayMode, by vaša chladnička mala byť prázdna, pretože teplota nebude dostatočná nízka, aby udržala potraviny čerstvé.

3. Vypnite ju.

Ak vaša chladnička nemá HolidayMode alebo budete cestovať dlhšie ako mesiac, vyprázdnite ju, vypojte z elektrickej siete a vyčistite. Ak vlastníte chladničky s funkciou NoFrost, bude to ešte viac SIMPLE, než čakáte. Nezabudnite sa uistiť, že ste nechali dvierka chladničky pootvorené, vyhnete sa nechceným pachom a plesniam.

4. Chladničku pred odchodom upracte.

Keďže bude vaša chladnička tak či tak prázdna, je to ideálna šanca ju upratať. Vyberte police, zásuvky a vytrite je roztokom jedlej sódy a vody. Uistite sa, či všetky časti sú suché, pred tým než  ich vrátite späť do chladničky. Možno sa vám to nezdá tak úplne dôležité, ale viete ako príjemné bude, až sa vrátite a otvorte čistú a voňavú chladničku?

Vlastnosti chladničiek a mrazničiek

Technológia IonAir: Nová generácia chladničiek ION generation rozhodne umiestňuje Gorenje medzi najlepšie značky na trhu. Kvalita a zdokonalené materiály, diskrétne navrhnuté línie, špičkové police a množstvo ďalších funkčných vylepšení. Pri vývoji sme sa predovšetkým venovali vytvoreniu čo najlepšej klímy vo vnútri spotrebiča. 

Tiež by ste si mohli prečítať: