Život sa nezaobíde bez škvŕn. Ako odstrániť škvrny? - Gorenje

Život sa nezaobíde bez škvŕn. Ako odstrániť škvrny?

JEDNODUCHŠIE DOMÁCE PRÁCE
8.3.2017

Keď ste v pohybe, zvyšujete šancu, že svoje oblečenie zašpiníte alebo naň niečo vylejete. Chceli by ste sa tomu vyhnúť? Prečítajte si nasledujúci návod na odstraňovanie škvŕn.

Ako odstrániť mlieko z púpavy z bielych nohavíc: Použite hnedé mydlo.

Na škvrnu naneste hnedé mydlo a nechajte ho pôsobiť cez noc. Potom mydlo zoškrabte pomocou noža, utrite škvrnu vlhkou utierkou a nohavice vyperte podľa návodu na štítku. Ak nejde o biele bavlnené oblečenie: Naneste na škvrnu zmes 1 dl vody, 1 dl čistého liehu a 2 polievkové lyžice číreho tekutého prostriedku na umývanie riadu. Potom oblečenie operte podľa návodu na štítku.

Ako z overalu odstrániť škvrny od banána: Obráťte sa na citrón a soľ.

Škvrny od banána sa nedajú skoro vôbec odstrániť. Ale len skoro: Položte overal so škvrnami od banána na uterák a vyrovnajte, škvrnu poriadne pošúchajte polovicou citróna (látka musí byť stálofarebná), posypte ju hrubou vrstvou soli a nechajte pôsobiť niekoľko hodín v plastovom vrecku. Potom oblečenie vyperte podľa návodu na štítku.

Ako odstrániť žuvačku, ktorá sa zas zachytila na mikine: Pomôže ľad.

Vložte oblečenie do mrazničky (ak je v nej miesto) alebo na škvrny položte kocky ľadu. Počkajte. Zoškrabte najviac, ako sa len dá. Ak sa vám žuvačku nepodarí odstrániť úplne, položte pod škvrnu z druhej strany kúsok bavlny namočenej v benzíne. Keď škvrna zmäkne, opatrne ju pošúchajte priamo benzínom. Potom oblečenie operte ako zvyčajne.

Ako odstrániť červené víno z bieleho damaskového obrusu: Opláchnite vodou.

Keď sa rozliate červené víno vsaje do obrusu, môžete škodu odstrániť opláchnutím damasku pod tečúcou vodou. Ak to nie je možné (nemáte vodu/ obrus je príliš veľký/veľmi veľa vína) ešte stále môžete prevrátiť pohár s bielym vínom. Biele víno neutralizuje červenú farbu, potom môžete obrus vyprať ako zvyčajne.

Ako odstrániť škvrny od trávy z kolien na teplákoch: Glycerín alebo zubná pasta.

Na škvrnu naneste glycerín a nechajte ho pôsobiť 10 až 15 minút. Potom oblečenie operte podľa návodu na štítku. Ak nemáte glycerín: Škvrny pošúchajte zubnou pastou a potom operte podľa pokynov.

Ako vyčistiť rukáv blúzky popísaný ceruzkou: Gumujte alebo škrabte.

Jednoducho vygumujte a ceruzka je preč. Ak náhodou nemáte po ruke gumu, nalejte na čarbanice trošku prostriedku na umývanie riadu a nechajte pôsobiť 5 až 6 hodín. Potom operte podľa pokynov.

Práčka s láskavým srdcom: Gorenje SensoCare generácia práčok

Práčka Gorenje je spoľahlivý partner pre každodennú starostlivosť o vašu bielizeň. Chápe náš nedostatok času a je trpezlivá k drobným detailom. Preto ponúka programy, ktoré dokonale sedia k množstvu rôznych životných štýlov a ktoré ponúkajú každému užívateľovi funkcie, ktoré požadujú. Dokáže prať rýchlo; dokáže prať s ohľadom na životné prostredie.

Tiež by ste si mohli prečítať: