Trik s vreckovkou a iné tipy o praní - Gorenje

Trik s vreckovkou a iné tipy o praní

JEDNODUCHŠIE DOMÁCE PRÁCE
10.3.2017

Koľko pracieho prostriedku v skutočnosti potrebujem? Aký má použitie cyklu vriacej vody s dodatočným pláchaním vplyv na životné prostredie? Každá práčka na plný úväzok by vám na tieto otázky mohla odpovedať, ak však momentálne nemáte žiadnu po ruke, pomôžeme vám my.

Ako zmeníte zažltnutý vyšívaný obrus opäť na biely: Vypláchajte ho.

Najprv ho namočte: Nechajte zovrieť 10 litrov vody. Vo vode rozpusťte 0,25 decilitrov sódy. Nechajte vychladnúť a potom do roztoku vložte obrus a nechajte ho namočený 12 hodín. Potom nechajte zovrieť: Nechajte zovrieť 10 litrov vody s 10 polievkovými lyžicami mydlových vločiek. Keď voda dosiahne teplotu 60 °C, vložte do nej obrus. Vypláchajte obrus vo vode asi 20 minút. Potom ho trikrát opláchnite v čistej vode. A obrus je teraz opäť biely.

Ako odstrániť ružové sfarbenie spôsobom šetrnejším k životnému prostrediu: Prevarte s citrónom.
 
Prevarte ponožky v hrnci spolu s niekoľkými plátkami citróna. Citrón je prírodné bielidlo.

Ako skontrolovať, či farebné oblečenie stále púšťa farbu: Použite trik s vreckovkou.

Nové farebné oblečenie perte vždy oddelene, prípadne ho operte prvých párkrát ručne. Kedy sa prebytočná farba zmyje? Otestujte to pomocou triku s vreckovkou. Spolu s farebným oblečením dajte do prania bielu vreckovku. Ak je vreckovka stále biela, v oblečení sa už prebytočná farba nenachádza.

Najčastejšie vysvetlenia zafarbeného oblečenia: Nedbalé triedenie.
 
Zaveďte si systém triedenia. Oblečenie roztrieďte podľa teploty, pracieho programu a farby. Biele/svetlé farby spolu, čierne/tmavé farby spolu. Vlna oddelene. Oblečenie, ktoré znesie vriacu vodu, perte oddelene.

Ako sa uistiť, že sa deti môžu ísť von hrať v každom počasí: Nechajte kombinézu vysušiť v bubnovej sušičke.

Nechajte kombinézu po vypraní vysušiť v bubnovej sušičke, ak takéto sušenie znesie. Takto kombinéza znovu získa svoju odolnosť. Nestačí to? Kúpte si vodeodolný výrobok a pridajte ho do prania.

Ako sa vyhnúť tomu, aby vaše rifle počas prania vybledli: Pridajte ocot.

Namočte rifle do 5 litrov vody, do ktorej ste pridali 4 polievkové lyžice octu, a nechajte ich odmočiť polhodiny. Potom ich operte podľa štítku. Ocot udržiava obsah farby v tkanine.

Práčka s láskavým srdcom: Gorenje SensoCare generácia práčok
 
Práčka Gorenje je spoľahlivý partner pre každodennú starostlivosť o vašu bielizeň. Chápe náš nedostatok času a je trpezlivá k drobným detailom. Preto ponúka programy, ktoré dokonale sedia k množstvu rôznych životných štýlov a ktoré ponúkajú každému užívateľovi funkcie, ktoré požadujú. Dokáže prať rýchlo; dokáže prať s ohľadom na životné prostredie.

Tiež by ste si mohli prečítať: