Špeciálne ošetrenie vášho oblečenia - Gorenje

Špeciálne ošetrenie vášho oblečenia

JEDNODUCHŠIE DOMÁCE PRÁCE
5.5.2017

Špeciálne ošetrenie vášmu oblečeniu na bežné nosenie prospieva. Je veľa situácií, v ktorých vaše oblečenie a práčka potrebujú zvláštne riešenia.

Ako zabrániť tomu, aby sa na drese malej ligy netvorili hrčky? Vyberte intenzívny program.

Okamžite si vyberte intenzívny program. To znamená, že práčka so špeciálnym intenzívnym pracím programom vyperie až 7 kg veľmi špinavej, nie však jemnej bielizne pri teplotách do 60 °C. Program je kombináciou viacerých pracích cyklov, ktoré intenzívne ošetrujú oblečenie.

Ako prať oblečenie pre orkov a princezné? Risk alebo zisk.

Môžete urobiť dve veci. Všeobecne sa odporúča roztriediť oblečenie podľa farby a tkaniny. Alebo sa hromady bielizne môžete zbaviť pomocou špeciálneho programu na zmiešanú bielizeň. Môžete prať až 7 kg rôznych tkanín rovnakej farby pri teplote 30 °C. S bavlnou môžete prať dokonca aj jemnú bielizeň, ako je viskóza alebo iné syntetické materiály.

Ako docieliť, aby si vaša výstroj na spinning zachovala svoj tvar? Povedzte áno behu.

Oblečenie je len prepotené, nie je špinavé, a nepotrebujete ho prať pri 60 °C. Vyberte si nižšiu teplotu a jemnejší prací program. Pri práčkach od Gorenje si vyberte napríklad špeciálny program „Jogging“, ktorý perie pri 40 °C a odstreďuje pri 1 000 otáčkach. A tak ostane vo forme nielen vaše oblečenie, ale aj životné prostredie.

Ako sa vyhnúť tomu, aby ste svoj deň na nakupovanie museli obetovať kvôli žehleniu? Vyberte si jednoduché žehlenie.

Môžete si vybrať špeciálny program, ktorý pridáva viac vody a pri prvom a poslednom odstreďovaní perie pri nízkych otáčkach, čiže oblečenie sa nestláča a nepokrčí. Napríklad program „permanent press“. Použite tento program a žehlite menej. Namiesto toho môžete ísť von so svojimi priateľmi.
 
Ako bez obáv prideliť úlohu prania vašim dospievajúcim deťom? Zadajte údaje a pokojne odpočívajte.

Aj ten najmenej sústredený a ľahostajný tínedžer dokáže dať prať – stačí vybrať mamin alebo ocov prednastavený program ako: „pranie po večierku“, „pranie hokejového dresu“ alebo „sviatočné pranie“. Táto funkcia je dostupná pri modeloch Gorenje Premium Touch. Môžete si v nich zadať svoje vlastné programy a uložiť ich na ďalšie použitie. Takže stačí, keď vaše drahé, nie také malé dieťa, vloží oblečenie do práčky, nezabudne na to a stlačí tlačidlo pre príslušný program.

Ako znížiť riziko vzniku alergií v rodine? Viac vody, menej peny.

Alergie sú, nanešťastie, dosť bežné. Jedným z dôvodov je, že mnoho ľudí pri praní oblečenia použije viac pracieho prostriedku, ako by sa malo. Po skončení cyklu ostáva prostriedok na oblečení. Preto používajte správne množstvo pracieho prostriedku podľa pokynov na obale - nikdy nie viac! Alebo si zaobstarajte práčku, ktorá vašu chybu napraví. Všetky práčky Gorenje disponujú doplnkovými funkciami pre ľudí citlivých a alergických na pracie prostriedky. Patrí medzi ne aj ovládanie množstva peny. Ak je v práčke príliš veľa peny, práčka automaticky zopakuje pláchanie trikrát navyše.

Práčka s láskavým srdcom: Gorenje SensoCare generácia práčok
 
Práčka Gorenje je spoľahlivý partner pre každodennú starostlivosť o vašu bielizeň. Chápe náš nedostatok času a je trpezlivá k drobným detailom. Preto ponúka programy, ktoré dokonale sedia k množstvu rôznych životných štýlov a ktoré ponúkajú každému užívateľovi funkcie, ktoré požadujú. Dokáže prať rýchlo; dokáže prať s ohľadom na životné prostredie.

Tiež by ste si mohli prečítať: