ČAS NA OSVIEŽENIE - Gorenje

ČAS NA OSVIEŽENIE

Osviežte si leto čo najviac!  Pozrite si tipy a triky, ktoré osviežia vaše letné dni a noci. Nájdete medzi nimi recepty jednoduché na prípravu, nové a iné spôsoby používania vašej chladničky a mrazničky, ako aj iné letné triky, ktoré šetria čas.

ČAS OSVIEŽIŤ SI LETNÉ NOCI

Vaša chladnička s mrazničkou nielen že udržiava nápoje počas dňa studené, pomôže vám tiež schladiť sa počas noci.

Dajte svoje prestieradlá a jeden pár ponožiek do plastického uzavretého vrecka a vložte ho do chladničky s mrazničkou na niekoľko minút a uistite sa, že je vrecko nepriedušne uzavreté.

Pred spaním ich vyberte. Položte si svoje vychladené prestieradlá na posteľ a oblečte si svoje studené ponožky. 

Spoločne budú mať dvojitý chladiaci účinok - prestieradlo schladí celé vaše telo, zatiaľ čo ponožky schladia vaše chodidlá, ktoré sú jednou z častí tela najcitlivejších na teplotu, pretože sa na nich nachádzajú pulzné body. 

ČAS OSVIEŽIŤ SA BANÁNMI

Banány sú ovocím, ktoré je prirodzene studené. Sú perfektné pre horúce letné dni, pretože dokážu zbaviť črevá „tepla“, zvlhčiť ich a zbaviť telo rôznych toxínov.  Okrem toho v studenej ovocnej dreni chutia proste výborne:

1. Vezmite si mixér a rozmixujte šálku mrazených jahôd a dve polievkové lyžice orechového mlieka.

2. Pridajte tri mrazené banány (mali by byť dostatočne zrelé a mrazené po dobu aspoň 24 hodín) a mixujte ich, až kým nebude zmes krémová a nadýchaná.

3. Nalejte zmes do pohára a ozdobte. Voila!

ČAS OSVIEŽIŤ SA OBILNINAMI

Kto nemá na svojom tanieri rád ryžu a pohánku?  My určite áno. Ale vedeli ste, že tieto dve obilniny, ktoré môžete nájsť takmer v každej kuchyni, vás môžu taktiež osviežiť počas letných nocí a nedovolia teplu, aby si vybralo svoju daň na vašom spánku?  Tu je spôsob, ako na to:

1. Keďže pohánka rovnako ako bavlna neabsorbuje teplo, navrhujeme, aby ste si v lete zvolili namiesto bavlnených vankúšov pohánkové.

2. Ak sa potrebujete počas skutočne horúcich nocí dodatočne schladiť, navrhujeme naplniť ponožku ryžou.  Zviažte ju a vložte do mrazničky na približne 1 hodinu. Obklad vám umožní chladiť sa asi 30 minút, čo vám poskytuje dostatok času na to, aby ste sa schladili, kým zaspíte.

3. Pre ešte chladivejší účinok položte obklad na svoje pulzné body, ktorými sú zápästie, krk, lakte, slabiny, členky a miesta za kolenami.

ČAS OSVIEŽIŤ SA TÝM PRAVÝM JEDLOM

Vedeli ste, že niektoré potraviny majú ochladzujúci účinok pre vaše telo? Je to tak vďaka ich hydratačným vlastnostiam, ktoré vám poskytujú potrebné osvieženie počas horúcich letných dní. 

Tu je 5 potravín, ktoré vás počas letných horúčav udržia sviežimi:

Uhorky: nielen že sú mimoriadne hydratujúce, ale sú tiež veľmi chutné, keď ich skombinujete humusom alebo sa osviežite uhorkovým džúsom s citrónmi.

Melón: jedna z najchutnejších hydratačných potravín, obsahuje tiež vitamín A, C a lykopén.

Citrusy: do vašej pravidelnej dennej dávky vody pridajte trochu citrónu. Nielen že bude chutiť lepšie, ale poskytne vám väčšie celkové osvieženie, pretože citrusy majú ochladzujúci účinok na telo a podporujú detoxikáciu.

Štipľavé papričky: štipľavé jedlá majú vo všeobecnosti tendenciu spôsobiť potenie, čo následne vo vašom tele spustí ochladzujúci mechanizmus.

Listová zelenina: kel, špenát a rôzne druhy kapusty obsahujú veľké množstvo vody a sú ľahko stráviteľné. Preto môže vaše telo uchovať viac energie, čo spôsobí, že vás udrží sviežich.

ČAS OSVIEŽIŤ SA POMOCOU PO DOMÁCKY VYROBENEJ KLIMATIZÁCIE

Keď začnú pôsobiť letné horúčavy, optimálnym riešením je schladiť sa pomocou klimatizácie.   Ak stále žiadnu nemáte, zvoľte jednoduchú PO DOMÁCKY VYROBENÚ verziu zo starej školy, ktorá vám pomôže schladiť sa počas letných horúčav. Tu je spôsob, ako na to:

1. Položte misku s ľadom pred ventilátor.  Fungovať bude aj plytká panvica.

2. Ventilátor rozšíri chlad z topiaceho sa ľadu na panvici a vytvorí tak osviežujúce a ochladzujúce prostredie. 

ČAS OSVIEŽIŤ VAŠE UTERÁKY

V lete sa nič nevyrovná chodeniu na pláž alebo osviežujúcej sprche. Ručníky, ktoré používame, však napáchajú.  Preto, ak chcete, aby znovu voňali, nasledujte tieto kroky:

1. Dajte uteráky do práčky s horúcou vodou a šálkou octu a vyperte ich.

2. Po dokončení prvého cyklu ich znovu operte v horúcej vode s polovicou šálky sódy bikarbóny.

3. Ta-da! Uteráky vysušte a užite si ich sviežosť.